1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Acer a1-840 проблем

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од ayahuasca, 20 Септември 2017.

Тагови:
 1. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  61
  61
  14 Април 2013
  Машко
  Здраво, имам проблем со ~2години стар асер таблет. Почна да ги стопира сите апликации.
  Имаше некаква нотификација за проблеми со апдејт на гугл сервисите.
  Кога побарав за решение за таков проблем- најчесто одговараат во сетингс да се и исклучат апдејти или да се врати на претходниот. Кај мене не можам да влезам ни во сетингс за тоа да го направам.

  Преку boot manager го форматирам wipe data/ factory reset и првиот пат даваше некој еррор
  Код:
  E:Failed to mount device '/dev/block/sda1' as installer partition using fs_type. Partition using fs_type 'vfat'
  Наредниот пат мислам дека помина процесот но кога се крена системот пак ја дава само почетната страна и порака дека се исклучуваат сервисите.

  Наредно пробав reboot, reboot droidboot, recovery и постојано дава
  Код:
  Unfortunately, the process com.android.systemui has stopped.
  Според fs_type 'vfat' нешто најверојатно мислам дека партицијата има проблем. Како ќе може да се среде преку пс, преку таблетот не гледам опција.
  Инаку таблетот е на 4.4.4 1Gb ram со интел процесор и нема во него мем. карта.
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...