1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка AcePC T9 (Mini PC)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од HardCorec, 27 Март 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Момци, барам проценка за ова Mini PC, (го користев до пред некое време за гледање iptv, филмови, слушање музика...) се си работи како што треба освен што не функционира Power копечето (откако флешнав биос), па доколку сакате да го уклучите компјутерчето ке треба да го извадите адаптерот од струја и повторно да го вратите назад.

  Дајте проценка па ако одговара цената ке оди на продажба.
  (прифаќам и замена за хардвер)

  Spec: ACEPC T9 Windows 10 Intel Z8350 Quad Core 4GB 32GB eMMC Dual-Band Wi-Fi Mini Computer Bluetooth 4.0 | ACEPC, Best Mini PC

  [​IMG]
   
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Оформи цена и пиши ми ја.

  Од замени што имам се слушалки Logitech и MiBoxS :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Повеќе сум за некое напојување, DDR3 рам... :)

  Ама ај прво нека го проценат PC-во па ке ти пишам, ке ја наредиме некако.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,572
  4,004
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Геј и јас сум заинтересиран за кеш ако одговара цената.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  148
  122
  17 Декември 2011
  Машко
  Може ли кантер да се игра на ова, малиот да го смирам додека не идат у школо

  Испратено од SM-G930F преку IT.mk форум апликација
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Немам тестирано, го користев само за филмчиња, iptv, музика итн...
  Ѕирни на нет.
   
  На civikom му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
 8. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Не се срамете бе, проценете го уредчево, не се лутам :D
   
 9. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  357
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  На gearbest је 150 долари,моја проценка 90-100 max
   
  На Banjifiko и HardCorec им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  Оди на продажба за 5.000 денари.
   
  omegaRED, bxxxn, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
  4.500 до крај на неделава.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,783
  4 ноември 2013
  Машко
Слични теми
 1. super_hacker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,118
 2. Molec
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,914
 3. goki1990
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,325
 4. Tawe
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,252
 5. DrMTR
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  6,026
Вчитување...

Сподели

Вчитување...