• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Academy Netspace

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
Cisco_logo.gif

Интересна страна првично наменета за "натпревар" помеѓу студентите на cisco академијата.Добар начин да си го проверите знаењето, но и да научите нови работи.Како додатна инспирација за секое прашање добивате поени кои потоа можете да ги искористите во "Prize room -oт" и да си одберете позадина, срин сејвер или аватар за сајтот. Have fun :))

p.s. До сега имам 3 позадини земено, ќе ги закачам утре ;)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
193
www.zeroscience.mk
Браво за постов...

Одлично место за проверување на вашите способности за кои има предизвикувачки турнири и учење во пријателска околина.
Избор во следниве категории: IT Essentials, CCNA1&2, CCNA3&4, Advanced Networking, Expert...

Само едно регистрирање од Ваша страна и почнувате.
Како што кажа neW1, освојување на поени и награди ;)
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,083
Мислења
877,258
Членови
30,684
Најнов член
qweweqwwww
На врв Дно