• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Academy Netspace

  • Ја почнал/а темата
  • #1

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135

Интересна страна првично наменета за "натпревар" помеѓу студентите на cisco академијата.Добар начин да си го проверите знаењето, но и да научите нови работи.Како додатна инспирација за секое прашање добивате поени кои потоа можете да ги искористите во "Prize room -oт" и да си одберете позадина, срин сејвер или аватар за сајтот. Have fun :))

p.s. До сега имам 3 позадини земено, ќе ги закачам утре ;)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Браво за постов...

Одлично место за проверување на вашите способности за кои има предизвикувачки турнири и учење во пријателска околина.
Избор во следниве категории: IT Essentials, CCNA1&2, CCNA3&4, Advanced Networking, Expert...

Само едно регистрирање од Ваша страна и почнувате.
Како што кажа neW1, освојување на поени и награди ;)
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,901
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно