Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[AAE CS3] Puppet Tool во акција...

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Бидејќи претходно во темата Новиот Adobe After Effect CS3 сакавме да ја видиме алатката Puppet Tool еве нешто на што наидов на нет:

Видео: http://library.creativecow.net/articles/rabinowitz_aharon/CC_puppet_particles/Tutorial/index.htm

Output example:
cheval2.gif


ae_puppet_285x200.jpg


Изгледа интересно... ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.118
Мислења
955.826
Членови
34.517
Огласи
2.321
Најнов член
kristen885
На врв Дно