1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,927
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Готово, ете тоа е тоа.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  Некој друг дали има проблем со А1 во регион Кисела Вода?
   
 3. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На DaVoRkNe и TheMarshal им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^ Пријави ги во АЕК за непочитување на договор.
   
  На 223-305, TexasUS, Mr Bean ^.- и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,953
  4,218
  1 Септември 2011
  Машко
  Јас сум у К.Вода немам проблем никаков.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,350
  28 oктомври 2008
  А бе друже, тоа беше во Вторник, сега е Четврток...:D
  Инаку им рикнало напојувањето во тоа куќарето (ги гледам од тераса кога буричкаат), и не им е првпат...
   
  Последна промена: 4 Јуни 2020
  На DaVoRkNe и Oktar им се допаѓа ова.
 7. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Не бе, што ќе им сметам... :))


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,953
  4,218
  1 Септември 2011
  Машко
  Сега видов па затоа реков,да кажам дека немам проблем јас,а сум во иста Населба.Мило ми чим се решил проблемот брзо :)
   
 9. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  Да не си у демо период или прв месец? @Pane24 рече дека и кај него било вака на демо, после следи тињата. Ај баш кажи за месец дена.
   
 10. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Нека почека 3 месеца и ке плаче тука после :D
  Инаку за 299 денари се активираат 50гб плус интернет врз тие 100гб имаш 150гб и фулл брзина доколку активираш накнадно 50гб нет за 299 денари. Screenshot_45.png
   
  На Sukhoi и Oktar им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Замисли го комбото со 5G што би бил, муња.
   
  Антониј.К, Sukhoi и на Oktar им се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Затоа оваа година ми ги нема ластовичките да си го преправаат гнездото :D
   
  Антониј.К, DaVoRkNe и на TexasUS им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мариово има ластовици?
   
 14. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Скопје живеам де :) Лани у стан на тераса имаше ластовички.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Догодина ќе дојдат штркови, ќе мутират ластовичките во меѓувреме.

  п.с. Не знаев дека си во метрополата. :)
   
  На Pane24 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 16. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Од Јануари го користам.
  Го фатив промо периодот, стандард 100гб+50гб и од 00-06 не троши лимит.
  Никогаш не било вака брзо.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Еее свака ти част. Јас сум заглавен со 2 вакви модеми уште од пред промо периодот ми се земени.
  Кај мене стандард се 20/1 ...
  Едниот првиот пат беше 50гб само.
  Потоа вториот го земав со 100гб.
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  За викендица е топ. Искрено, задоволен сум. Не ми треба ништо повеќе за тука.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 19. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На dimi3ja и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. dimi3ja

  dimi3ja
  Intern

  9
  7
  12 Април 2019
  Машко
  Дома имам нет тв и телефон од тхоме, ужасно е, брзината ми е 4/0.5 иако плаќам за медиум пакетот, порано беше цели 7/1, и доаѓаа на терен и ми кажуваа дека толку е можноста... Иако живеам во Скопје на раб на центар и чаир. Ако гледаш тв можеш да се поздравиш од користење нет. Дали ако земам пакет А1 Combo Neo 4L со брзина 100/5 или 4М со 50/3, дали ќе можам стварно да имам нешто приближно до тие брзини или исто ќе биде заради кабливе во маалово? Исто така, колку им е политиката за фер користење? Опција за оптика моментално нема кај мене.
   
 21. autumnsparkles

  autumnsparkles
  Intern

  3
  0
  14 oктомври 2016
  Женско
  Знае ли некој кои се username и password на technicolor рутер доделен од А1? Според официјална документација теба да се admin, admin ама господата изгледа ги имаат сменето.
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  u


  усер празно

  пасс admin
   
  На 1s3ct0wN и autumnsparkles им се допаѓа ова.
 23. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  216
  160
  18 Септември 2013
  Кој знае тоа другар зависи од локација и оптеретување на мрежата.


  А1 50 со 3 пакет периферија Битола.

  Screenshot_20200618_162713_org.zwanoo.android.speedtest.jpeg

  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 24. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Како сте задоволни од оптиката на А1?
   
 25. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Деновиве имам проблем со Комбо Боксот на А1. Рутерот аутоматски ја прекинува конекцијата т.е снемува мрежа. Рутерот е во Маврово, а јас сум во Скопје.Проблемот е во тоа што, има опција за LTE ON/OFF и после одредено време, иако го ставам да биде ON се исклучува на OFF.
  Ме интересира, дали е можно да се поврзувам јас на рутерот од Скопје некако? Барав на интерент, но ништо конкретно. Мислам дека рутерот нема remote management опција за да го наместан преку ddns.
   
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  885
  Прегледи:
  68,836
Вчитување...

Сподели

Вчитување...