1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  807
  764
  5 Април 2015
  Машко
  Оваа квака треба некако организирано да им ја затвориме, башка нивните мерења кој знае колку се вистинити?
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,355
  28 oктомври 2008
  Поднесов и барање да ми се овозможи следење на потрошениот интернет сообраќај, ми рекоа дека немало техничка можност...o_O
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,795
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  Прикаски за мали деца.

  Колку што знам и корисниците на Телеком немаат можност да следат потрошен интернет сообраќај.
   
 4. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  807
  764
  5 Април 2015
  Машко
  Јбг, лакоми г....ви кога сме, за пишљиви субвенции се врзуваме по две години да ни праат што сакаат. Како не се најде некој ачик адвокат да им најде некоја рупа , па групно да се раскинат договори.

  Sent from my MIX 2S using Tapatalk
   
 5. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  84
  50
  13 Август 2016
  Машко
  Може на телеком да се следи потрошениот интернет(моментално имам 812 гига потрошено)
   
  На krema и Oktar им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,795
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во рутер или на веб?
   
 7. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  84
  50
  13 Август 2016
  Машко
  на веб(со најава на мој телеком),рутерот го немам пипнато пошто ок ми е сега за сега
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
  Кај мене прв месец да не скратат интернет. Имав околу 510гб месецов според виндовсот. Ама после убаво објаснување дека уклучив да мерам преку пц-то колку трошам, и оцена 1 на тетката која ми објаснуваше колку имам потрошено од сабајле. Следуваше телефонски повик да прашаат зошто сум ставил кец и сум оставил толку лоши коментари за услугата. Така да месецов е ок. За следниот, да се надеваме :D.
   
  На Torlakian му/ѝ се допаѓа ова.
 9. petkotrajko

  petkotrajko
  Gaining Experience

  96
  73
  16 Јуни 2017
  абе не сум јаска голем трошач и невервам дека сум го изарчил пакето (колку и да е лимито сега), пошто знам од времето ко бев на кејблтел/близу (тие имаа каунтер за потрошеното) - просечно по 15 до 20 гига праев, евентуално до кај 50 некој месец имам стигнато, што е секако далеку под потрошувачката (и лимито на неограниченио пакет) која ја спомнуваат некои членови овде.
  последниве недела две и кај мене дома забележав повремени исклучувања на интернето, краткотрајни додуша, ама доста чести (неколку пати во ден, за тие пати што сум ги забележал, пошто не сум 24/7 залепен за лаптопо).
  а денес веќе неколку саати нема интернет, или ако има, ептен е спор.
  помислив дека можда до вифи рутеро е (да, старичок е), ама гледам за локален трансфер не ми прај проблеми, пренесува - па си викам не ќе е до него.
  Заклучок: А1 се страјне....
  ама, вчера комшијата ми се жали од интернето кај него, а тој од телеком има (а си велев поарни се тие).
  Дали е до населбата наша (Кисела Вода), или сите интернети се тапа, и сеа ќе се вадат на СедиДома?
  Демек му го исцицафме интермецо?
   
 10. krstevski.m

  krstevski.m
  Intern

  13
  4
  5 Декември 2017
  Машко
  Го користам веќе преку 2 години, брзината никогаш не паднала под 100 а често кога спуштам е и над 100.. на стеам дури и до 18МБ/с има качено.
  Али едино што ме нервира е високиот пинг, 13-14мс на спеедтест до локалниве сервери, кога на телеком или телекабел е дури и под 5мс. Локациски сум во кисела вода ако прави разлика.
   
  На mkiptv и Nikola100 им се допаѓа ова.
 11. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  да мислам дека лимитот не е зголемен
   
 12. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
  Според мене не вреди тој од 100/3, 50/3 е подобар пошто после 500гб и двата ги кратат доста, освен ако не користиш помалце од 500гб сообраќај ама во тој случај што ќе ти е 100/3
   
 13. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  658
  426
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Според досегашната пресметка на Телекабел, месечно сме помеѓу 300-350гб. Муабетот е да не крадат А1.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 14. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
  Мене до сега не ме краделе, горе доле секој 20ти у месецот надминувам 500гб windows ми вика дека е 300gb ама имам и тв бокс нонстоп што работи плус лаптоп телефони и толку е од прилика.
   
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,193
  737
  12 Април 2013
  Машко
  Мораше кај децата пошто двајцата имаат боксови то јутјубе им местам на 480п, ненормална работа како го цица нетот на 4к
  Ептен педерска работа им е ова 500гб стај поскапа цена не ставај лимит ма.е им е.ам
   
  На Avid и itstheigyg им се допаѓа ова.
 16. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  658
  426
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Многу е лошо ова со лимитот...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,841
  26,085
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да не знае некој поради која причина сеуште ми стои вип наместо а1?
  Screenshot_20200403-102841.jpg
   
 18. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,193
  737
  12 Април 2013
  Машко
  hahahh гледаш ли дека на вифи е закачен
   
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,841
  26,085
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не е стара кога го земав телефонов во јули земав нова картичка.
   
 21. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  и?
   
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Ги има помешано брзините.
   
  На it_boy и temelk4 им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,506
  6,813
  21 Јануари 2009
  Извини за оф топик, што е со јазикот???
   
 24. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,841
  26,085
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Што треба да биде? на руски е.
   
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,506
  6,813
  21 Јануари 2009
  Па зошто де?
   
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  880
  Прегледи:
  66,496
Вчитување...

Сподели

Вчитување...