1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

1. V3N0M

V3N0M
    Intern

1
    0
    25 Јануари 2020
    Машко
    Поздрав дечки прашање до коросниците на А1 заинтересиран сум да ставам Нео 4Л пакетот,гледам на ФБ многу се жалат луѓе со нетот и телевизијата па ме интересира дали нетот им е неограничен или е фер договор 1тб, дали нетот е стабилен и телевизијата или паѓаат ?

2. viktorce

viktorce
    Gaining Experience

369
    267
    13 Март 2015
    Машко
    Најправилен одговор. Тотално се согласувам. Јас да сум би им скратил и на 300гига

3. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

1,302
    953
    1 Јуни 2016
    Прво шит искуство со горенаведените.
    Се преселив во нова зграда, и отидов во салон, викам вака и вака, улицава е прекрстена сеа се води под тоа и тоа име, претходно беше под тоа и тоа.
    Ок вика според системов, по ново име нема можност, но по старо како што ја гледам, има. Праша за локација, реков таа е.
    Идат двајца батки денес, глеат у зградата, нема дозна никаква за А1.
    Се јави едниот типац кај и да се јави, му викаат ок кажи му дека нема таму.
    Затвара телефон и ми вика, имаш телекабел и телеком у зградава, барај си од нив интернет, нас не не барај, и си ја фати вратата.

Среќа ми беше истечен договорот уште од 2018та, отидов си раскинав одма, чао пријатно, среќа тетката на 0800-a1mk беше фина и завршивме работа за 2 минути.

4. zdravkovskii

zdravkovskii
    Gaining Experience

315
    273
    14 Јануари 2011
    Видео/Анимација
    Денес дознав ако закасниш со плаќањето на сметката и привремено ти ја исклучат линијата - на наредната сметка ќе ти дојди 300 денари казна за „реуклучување на линијата“.

Наредно шо е? Ќе сетат дека возам над дозволеното и казна ќе ми пуштат?

На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Avid

Avid
    Guru

4,470
    6,722
    21 Јануари 2009
    Аууу, дно.

6. Pane-G

Pane-G
    On your way to fame

1,319
    721
    9 Мај 2012
    Машко
    Ништо не ме изненадува и на Т-Ебале истото

Sent from my iPhone using Tapatalk

На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  7. 123456

123456
    On your way to fame

1,170
    721
    12 Април 2013
    Машко
    Тоа е уште од сам старт на вип, тоа не е ништо ново.

borcep, Daniel86 и на Oktar им се допаѓа ова.
  8. ivan mihajlovikj

ivan mihajlovikj
    Intern

1
    0
    19 Јануари 2016
    Машко
  9. zdravkovskii

zdravkovskii
    Gaining Experience

315
    273
    14 Јануари 2011
    Видео/Анимација
    не ги оправдува тоа, ниту ја олеснува ситуацијата. Чисто крадење пари е ова

10. dev1ance

dev1ance
    Intern

2
    0
    3 Февруари 2020
    Машко
    Дали некој друг има проблем со пинг со интернетот од А1? На игри добивам +20 пинг од моите другари на телеком и телекабел, срамота е веќе. Traceroute покажува 13ms само до серверите на А1, додека на други провајдери сум имал max 2-3ms. Им се пожалив на А1 поддршка ама мислам дека немаа никој што воопшто беше свесен за што им зборувам.[​IMG]

И дали некој знае точно колку се плаќа за раскинување на договор? :D:D

11. Cika

Cika
    V.I.P

2,519
    1,176
    8 Декември 2009
    За раскинување се плаќа онолку колку шо имаш месеци останато од двете години * цена на месец, плус пенали некои нивни.

На dev1ance му/ѝ се допаѓа ова.
  12. dev1ance

dev1ance
    Intern

2
    0
    3 Февруари 2020
    Машко
    Многу глуп систем, која е поентата? Не гледам кој би го раскинал договорот за да плати цела сума + пенали наместо да ги плаќа преку време?

13. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

3,184
    2,703
    21 Јануари 2011
    Машко
    Поентата е да се држат до договорот, да не го раскинуваат. :angel:

На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
  14. NanoCell

NanoCell
    Gaining Experience

348
    419
    10 oктомври 2011
    Машко
    Дали некој имал проблем со константни повици од броеви кои ги нема во именик при патување во странство ? Ми се има случено истото неколку пати и секогаш повиците се исклучиво додека сум на пат.

Броевите кои ми звонат немаат Вибер, исто така се недостапни (зафатено или спуштаат) кога ги барам од Skype или кога некој од моите дома во Македонија ќе се обиде да им се јави.

Неколку од броевите кои ми звонеа вчера/денес: +38970737450, +38970373259, +38971384786, +38972310337, +38970373464, +38970373064. Како што можете да забележите дел од нив се слични (070 373 XXX).

Поздрав

На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mkdboy

mkdboy
    Intern

87
    18
    16 Септември 2010
    od top shop te baraat :)

goceiva, ivan88, CBB_6 и на уште 1 им се допаѓа ова.
  16. NanoCell

NanoCell
    Gaining Experience

348
    419
    10 oктомври 2011
    Машко
    Озбилно ? Помислив на тоа, ама како ги гаѓаат терминиве ... секоја чест. Плус кога ја отварав картичката им нагласив дека не сакам да добивам телефонски повици ...

На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Gaston

Gaston
    Unstoppable

1,464
    2,676
    9 Февруари 2011
    Кликни им блок на сите тие бројчиња и чао џаци.

18. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

1,302
    953
    1 Јуни 2016
    Овие од А1 после колку време доаѓаат по опремата? Договор раскинат на 5ти февруари, уште ги нема да се јават.

19. Трајче Дрварчето

Трајче Дрварчето
    Practice makes perfect

838
    1,778
    3 ноември 2012
    Машко
    Кодош
    Тие од A1 ако знаат кај тераат... јас кога раскинав договор, самиот ја однесов опремата во салон. После тоа неколку дена по ред се јавуваа, за да се договориме кога да дојдат по опремата :)

На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

1,302
    953
    1 Јуни 2016
    Јас отидов да раскинам и и викам ама опремата ми е у ранец, ја носам со мене, не небива мора да ти се јават тие да дојдат .....
    За колку време од прилика ти се јавија?

21. Трајче Дрварчето

Трајче Дрварчето
    Practice makes perfect

838
    1,778
    3 ноември 2012
    Машко
    Кодош
    Се јавија неколку пати, 2-3 дена после оставање на опремата... да си ја земат нели? :)
    Во секој случај, за секој случај, кога и да ти се јават, кога и да дојдат по опремата, обавезно документче дека УРЕДНО е вратена опремата.
    Имаа некои глупости кога јас ја враќав летоски, системот им правел грешки (системот е увек виновен), па и после враќање на опремата, стигнува сметка од некои 5000 денари, за опремата. Мене во салон ми го кажаа тоа и ми потпишаа документ каде е наведено дека опремата е УРЕДНО вратена. Па откако ми стигна сметката, со тоа документче пак во салон губев време, да се докажуваме дека се било во ред со опремата... секако заради системот, кој им правел грешки :)
    Најверојатно ја надминале таа глупост, ама провери си.

На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
  22. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

1,302
    953
    1 Јуни 2016
    Ќе видиме. Еве јас 10 дена веќе чекам да се јаве некој дека ќе дојде да земе опрема.

23. Borsa

Borsa
    On your way to fame

962
    698
    10 oктомври 2011
    Машко
    Машински дизајн
    После 2 години сеуште ги нема да дојдат по опремата.Така да може и да не дојдат да си ја земат:)

24. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
    Добро, или јас не знам да отворам порти или не знам што е. Имам Technicolor 7200.20 рутер, и веќе година дена се мачам да отворам една мочана порта. Дури и испратив и барање до A1 за статичка IP адреса за 300 денари месечно, и еве пак, не ми ги отвора портите. Сите можни комбинации ги пробав, за екстерна/интерна IP адреса, различни порти, и пак ништо, ми ги покажува затворени. Некогаш па ми дава ерор, нешто како cannot convert one or more entries, кога пробувам port forwarding. Кажувајте чаре другари, без нерви останав, не знам што да правам веќе.

25. Oktar

Oktar
    Epic

3,667
    10,931
    23 oктомври 2012
    Машко
    Де бе... врвка ли е работата? Ако си ептен при крај со нервите, да помагаме некако, од далечина, со тимски прегледувач ор самтинг...

goranzoran, artweb и на Маша им се допаѓа ова.
Слични теми
  1. petelko23
    Одговори:
    880
    Прегледи:
    66,293
Вчитување...

Сподели

Вчитување...