1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  И јас го имам проблемов, само што не ни влагам во модемот. Нетот паѓа и си доаѓа после една минута буквално поише од десет пути на ден. Џабе пријави, локација Црниче...
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Иста локација...
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,590
  3,589
  12 Јануари 2016
  Машко
  Не толку често како кај вас ама неколку пати месечно се дешаваат такви целосно дисконекти на две три минути (нема нет/тв), Карпош. Откако се ребрендираа, тој период почнаа проблемите.
   
  На Antonio Vasilevski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  ТВ има, ама нет напиња малце на сред сурфање снемува и за да не чекам 10 секунди морам да го будам модемот.
  Ќе треба со кеса изгледа да го гушам модемот па да си го сменат. :D
   
  На esquimaux и Lokvan им се допаѓа ова.
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,590
  3,589
  12 Јануари 2016
  Машко
  ... и замисли после ист таков ти носат пак! :D
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Сериски убиец ќе станам:D
   
  Pane24, CBB_6, Boldozer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,665
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
  Последна фирма што работи комунистички.
  Си се договорија со телеком да нема конкуренција и кренаа цени без да гледат на квалитет.
  Од кога отвори телекабел и лика мобајл пакети веднаш променија. Ме молеа да останам на нивниот интернет со глуп аплоад.
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Вчера стигна СМС демек отстранети биле РЕГИОНАЛНИТЕ прекини. Ноќеска немаше прекин, останува да видиме.
   
 9. Мезнаеш

  Мезнаеш
  Intern

  6
  3
  6 ноември 2014
  Машко
  Овие а1 се НАЈТАПА интернет оператор во Македонија а и пошироко, 12 години сум со нив (уште од Cadis времето) се ребрендираа 5 пати ама од кога се а1 се ТАПАНАРИЈА тешка...буквално 6 месеци имам големи проблеми со нетот ( паѓа на секои 10 минути, навечер нема по неколку саати, пингот катастрофа ). Дојдоа 7-8 пати НИШТО не направија само пишуваат автоматизирани пораки "проблемите во вашиот реон се решени" и после 5 минути пак паѓа...на НИКОГО не му препорачувам да иде кај овие гомнари...не нудат услуга а бараат пари, исто вметнаа 500 ебани гига лимит на интернет сообраќај во 2019 од НИГДЕ НИКАДЕ клошарана...за 2 недели ми завршува договорот и НИКАД више со нив.
   
 10. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  119
  87
  21 oктомври 2014
  Машко
  хахахахахахахахахах фала што ме насмеа, инаку во кој реон си па имаш проблеми?
  Јас последен пат пред една година имав проблем, а од 2007 сум на Астра>CableTel>Blizoo>Vip>A1 ова е патот на ребрендирање за Куманово.
   
  На petarch му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  971
  526
  12 Април 2013
  Машко
  Јас со нетот немам проблеми, само си тие моча.и 500гб мамката им ебам
   
 12. PeroLozac

  PeroLozac
  Intern

  19
  12
  11 Јули 2018
  Машко
  Има накај 3 години како е вметнат тој лимит од 500 гига, значи од времето на ВИП е тоа ограничување.
  Во суштина и не е ограничување, туку само ја крати брзината на 5 мбпс, а не дека остануваш целосно без нет
   
 13. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  Какво ограничување, ова дури и добрина од нивна страна. Шо ќе ти интернет поише од 500 гига, иди надвор бркај пич*њa..
   
  goranzoran, viktorce и на boban984 им се допаѓа ова.
 14. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,450
  10,330
  23 oктомври 2012
  Машко
  500 гига месечно и еден мега аплоад е се што ти треба! Said no one ever outside of A1 employees.
   
  На BlueBaron, TexasUS, DonFrozex и уште 7 други им се допаѓа ова.
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  971
  526
  12 Април 2013
  Машко
  @skullmonkey Гуру имаат ли тие план да го укинат лимитот од 500гб?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  Чекај сеа нели немаа лимит ВИП/А1, што е сеа ова?
   
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  971
  526
  12 Април 2013
  Машко
  3години и више го има тој лимит после 500гб ти ја кинат на 70%, после 750гб ти ја кинат на 90%
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  Мене ме буни фактот изглеа one/blizoo пред да се мрџнат, blizoo немаше лимит така?
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  971
  526
  12 Април 2013
  Машко
  точно
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да да, така е, немаше лимит порано.
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 21. PeroLozac

  PeroLozac
  Intern

  19
  12
  11 Јули 2018
  Машко
  Ограничен интернет е ако по надминати 500 гига ти го исклучат интернетот и останеш без интернет, па да те тераат да доплаќаш по 200-300 денари на пример за 10-20 гига да речеме.
  Барем ја така го сфаќам тоа.
  Не дека ги оправдувам, ама пак во мојот реон освен нив и Телеком со нивната праисториска наследена мрежа, овие ми нудат повеќе за парите него телеком.
  На телеком ако се префрлам, ем повеќе би плаќал, ем брзината више од дупло ќе ми се намали.
  Врти сучи тоа е.
   
 22. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,450
  10,330
  23 oктомври 2012
  Машко
  Од сигурни извори знам дека ова нема да се деси. Стаитстички, имаат многу малку поплаки за надминат лимит, за дупли нат и за аплоад. 90% од корисниците се авериџ Џо и појма немаат. Кога би се зголемил бројот на поплаки можеби би размислиле, ама реално, не верувам дека ке се собере критична маса за некаква промена.
   
  TexasUS, bxxxn и на 123456 им се допаѓа ова.
 23. Trtka

  Trtka
  Intern

  57
  45
  11 Април 2018
  Јас пред некое време му барав да ми зголемат брзина на аплоад , би си доплатил. Тапанарите ми одговорија нема можност за поголем од 5мб.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  227
  134
  25 Февруари 2017
  Машко
  Ииии останатите 10% ќе си патат. Свесен сум за ова, кога за дупли нат ги барав у контакт центар благе везе немаа, ми викаат од овде се е ОК со сигналот :annoyed: Па морав мејл да пишам да стигне до технички оддел за да се разбереме. Ако имате ваков проблем од поспецифичен технички аспект мој совет најдобро по мејл да се обратите па одговор да си барате на истиот. Сеа јес да пак ќе го тупат и одолговлекуваат ама ако имаш нерви и ги замараш ќе средат.
   
 25. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  227
  134
  25 Февруари 2017
  Машко
  Џабе бараш, мрежата не може. Додека до дома не ти пуштат оптичко влакно нема шанси. Гледам сега почнаа некаде низ Скопјево и овие оптика да нудат ама многу мал % имаат покриеност. Еве кај мене во Карпош 4 пуштија црева секаде ама само коаксијални кабли имаат низ истите.
   
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  817
  Прегледи:
  61,026
Вчитување...

Сподели

Вчитување...