1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  +1 . Проблем има скоро секој ден во Кисела Вода, сега имам нет ама немам TV.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Ja сум во К. Вода.
  Само што си дојдов од работа, еве го си тера. Може кантер да се пуца :)
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Одлична работа чим си доаѓаш дома во сабота пред полноќ.
   
  На moongose и Oktar им се допаѓа ова.
 4. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Па убаво ти кажуваат. А богами и ти убаво си кажуваш. - Кај тебе е проблемот оти ти ништо немаш сменето.
  Смени го провајдеро и јок проблем ;)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Customer support работам. Ок ми е. Викенд, обичен ден, све тоа исто ми е :)
   
 6. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Тв неам, нетот си е одличен:
  [​IMG]
   
 8. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  Деновиве ужас е, прекини секои пола саат по 15 мин
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Кој дел? Јас после пелагонија живеам, со месеци сум немал проблеми со нет.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Околу стара рампа.

  едит: Сега е во ред, кај 18-19 часот имаше проблем, на секој 10 минути се губеше сигнал и интернет.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 22 Декември 2019
 11. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
 12. Trtka

  Trtka
  Intern

  52
  42
  11 Април 2018
  После Пелагонија иди Мариово или Грција ...
   
  На Torlakian и Oktar им се допаѓа ова.
 13. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  238
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Моменталната брзина на А1, 3 пати се јавувам во последнава недела, будала ме прават. Сум имал 4 уреди на wifi затоа толку слаба конекција, рутерот не бил ресетиран долго време. Им викам повремено се случува ова, пред 2 минути немаше интернет, они ме убедуваат дека нема никаков проблем во моментот... Screenshot_20191223-001501.jpeg

  Испратено од Mi A3 преку IT.mk форум апликација
   
 14. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Аии колку си бил паметен ти. Ај сеа точак ќе ти купиме.
   
 15. Trtka

  Trtka
  Intern

  52
  42
  11 Април 2018
 16. PeroLozac

  PeroLozac
  Intern

  19
  12
  11 Јули 2018
  Машко
  Биди упорен.
  Со сличен проблем се соочував и јас, download добар, upload катастрофа.
  На крај испратија човек што претходно доаѓал кај мене на интервенција, што ем си ја знае работата, ем затоа што доаѓал и веќе ме знае и мене, ги отвори сигналите преку нивна апликација, виде дека во мојот реон има некаков шум и дека сигналот во текот на едно деноноќие работи да речеме 3-4 часа океј, па потоа паѓа, па пак се стабилизира.
  Веднаш се јави кај негов колега од техничка поддршка на кој му го пријави проблемот, дека не е од кај мене, туку е реонски.

  И си го средија потоа.

  Само упорност и досаѓање, кога ќе им се јавиш, посочи им дека како што знаат за 2 дена задоцнето плаќање на сметката да кратат на услуги, така нека си пратат саглам екипа што ќе знае што да провери.
   
  На Antonio Vasilevski и 1s3ct0wN им се допаѓа ова.
 17. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Може ли да ми каже некој искуство со Vip Combo Box. Земав за Маврово 20/1 150гб лимит на 4Г технологија. И од 28.12 уште чекам да активираат... А во салон рекоа дека веднаш ќе се активира. Во контакт центар ме моткаат, и јас без интернет и во викендица ништо не функционира. На 31.12 се активирало.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 18. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Спори се додека активираат, инаку ако ти е добар интернетот на мобилен ќе ти биде и добар на boxot бидејќи на иста технологија работи. Само гледај да ти биде сместен до некој прозор за да добива добар сигнал.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 19. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Додека бев на ВИП немав проблем. Ќе јавам чим се активира.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Еве веќе два дена како користам услуга од А1 во Маврово и можам да кажам дека работи солидно. IPTV врти без проблем со поврзани плус 4 телефони во моментот.
  Браво за А1, го подобриле сигналот.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,649
  1,076
  28 ноември 2015
  Машко
  A1 срање на векот.
  Голема компанија што со спојување на Оне Вип не ја подобрија услугата него само ја намалија.
  Грешки во системот, требаше да им се заканувам за нивна грешка за да тргнат 9000 денари за вратени уреди со средена документација и печат од нив.
  Арогантен однос и доста неуслужливи. Вип беа подобри.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Демек, ми рекоа сега се било средено и сите недоразбирања со стари корисници и хаосот е среден. Сега ГАЗЕЛЕ!


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krstevski.m

  krstevski.m
  Intern

  6
  0
  5 Декември 2017
  Машко
  Дали некој друг во кисела вода(расадник) има проблем со тв/нет? Веќе 2 дена немам ни тоа ни тоа. 4 пати пријавив но никаков конкретен одговор.
   
 24. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  306
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  Нема проблем кај мене


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Последниве 2 недели губам конекција комплетно. Значи морам да пристапап до нивниот модем и да кликнам неколку пати на "Login", како да се “буди“ модемов и повторно доаѓа нет. Ова се случува 10 пати во денот...Пријавувам и ми вика сигналите се океј, неможеме да отвориме налог. Мајко мила...

  Некој да не имал вакво искуство?
   
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  817
  Прегледи:
  60,933
Вчитување...

Сподели

Вчитување...