1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

1. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,032
    1,154
    11 Март 2011
    Логото е веројатно нарочно за ребрендирање, со десен клик paste as layer и тој бел квадрат што на сите ви оди на живци, покрива секакви брендови. Доколу е модерно, т.е. без позадина, ќе требало сите слики да ги ретушираат.

2. MacRazor

MacRazor
    Intern

58
    16
    15 ноември 2017
    Машко
    Другарчиња може не е место тука, но ме занима дал за сребрено бројче од вип
    9x 9x 9x вреди да се даде појше од иљадарче?!!

3. petkotrajko

petkotrajko
    Intern

41
    30
    16 Јуни 2017
    Зарем ова сеуште постои како бизнис понуда?!?
    (извинете, мислев дека ова го надминавме пред некои си 15тина години...)

4. MacRazor

MacRazor
    Intern

58
    16
    15 ноември 2017
    Машко
    Па не е ко порано, али сеуште се нудат, шо знам златни броеви по 200/300 евра.

5. mkd

mkd
    Gaining Experience

248
    94
    5 Јуни 2007
    Машко
    Хмм... Порано кога ги „вртевме“ броевите некако ми имаше минимална улога таков некој интересен (златен/сребрен) број. Денес броевите ги „вртам“ преку името на лицето, дури броевите ни ги ни погледнувам.

Значи јас лично сега не би ни помислил да дадам денар за златен/сребрен број.

На Krk198 и petkotrajko им се допаѓа ова.
  6. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,830
    5,014
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    [QUOTE="LaLi, post: 326159, member: 5547" leta so 50 Mbps download isto i uploadot mi e 50Mbps i skoro nikogas ne paga retko taka tek tuk ali super si e netov
    ali ako se povrzam preku kabel 50+ Mbps Up/Down

[​IMG][/QUOTE]

Брат ми, ова е 50 со 50 mbps конекција, тоа е 25 со 25 на сликата

7. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

190
    199
    9 Јули 2018
    Машко
    Се префрлив од телекабел на ВИП (мобилна) презадоволен од брзината на интернетот на истата локација добивав 32/11 од телекабел 70968965_523721368377591_8017118712152719360_n.jpg

8. Daniel86

Daniel86
    Guru

2,648
    6,793
    28 Мај 2013
    Машко
    Електроника
    Се соочува ли некој друг со проблем со интернетот во реон Карпош или само мене ме сексаат? Од вчера сабајле немам интернет, од техничка поддршка од вчера викаат дека екипите им биле на терен и ќе биде брзо решен проблемот, горнион да ги реши..

На ljupce му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ljupce

ljupce
    Gaining Experience

117
    84
    8 ноември 2011
    Машко
    И вчера и денес снемува интернет и телевизија.. еве моментално сум на хотспот оти нема.. така да не е само до тебе. к1 сум јас.

На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,093
    4,356
    4 ноември 2013
    Машко
    Гејчо, кога ке ти дојдат техничарите на интервенција, побарај и вазелин да ти остават... за следните проблеми (кога ке те сексаат) полесно да си поминиш :p

11. Daniel86

Daniel86
    Guru

2,648
    6,793
    28 Мај 2013
    Машко
    Електроника
    И јас сум К1...фак ит друже судија

Чекам некој лично да ми достави лаптопче со вазелинче да можам да му го... поправам подобро, онака мушки до крај, да осети што е поправка... :oh:

На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
  12. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,093
    4,356
    4 ноември 2013
    Машко
    Тешко курирот од Карго... :oh::oh::oh: (изгледа има претчуство дека ке "треба да ти даде" затоа не ти ја има донесено пратката)

13. mihovkris

mihovkris
    On your way to fame

971
    667
    1 Јуни 2016
    Ја сум во К. Вода.
    Имам интернет ама паѓа ко ненормален, од 55ms на WoW, заминав на 140 и цело време тера така.

14. krema

krema
    Professor

9,265
    8,996
    24 Јуни 2009
    Машко
    Оваа реченица е првото нешто што го учат новите оператори во кол центар, така да ... не се секирај, ќе биде се во ред.:)

На Daniel86 и farkizz им се допаѓа ова.
  15. Daniel86

Daniel86
    Guru

2,648
    6,793
    28 Мај 2013
    Машко
    Електроника
    Слушај, веќе сме на ти со него, секои два три дена се гледаме, може и ќе искочи нешто :oh::oh::oh::oh: а ти кога ќе дојдеш, за тебе само флукс AmTech NC-559 :oh::oh::oh:

Инаку дојде интернет фала богу, дури и две смс пораки ми испратија дека бил среден дефектот, и да пријавам повторно доколку имам некаков проблем.

На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,032
    1,154
    11 Март 2011
    Не знам што да очекувам веќе од А1/VIP. Одам пред некој ден во салон да ми сменат тарифа на телефон, давам лична карта и наводно средуваат, денеска приметувам дека смениле тарифа на сосема друг број, што воопшто не ни беше спомнат во салонот.

Појма немам како ќе се исправи ова и дали ќе може да се врати тарифата на другиот број што веќе ја нема како опција.

Џабе се ребрендираа - Учи ќерко ако не во ВИП ќе работиш ...

17. despotovikj

despotovikj
    Gaining Experience

1,015
    489
    7 Март 2014
    Машко
    Поднеси приговор во салон каде што е правен договорот, мора да ти ја вратат старата тарифа.

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  18. iLeeTz

iLeeTz
    Intern

7
    9
    25 ноември 2017
    Машко
    Дали знае некој што е проблемов, ова се случува само кон 1 бројче. Кога ѕвонам неможе да се воспостави повик значи едноставно само се исклучува Call Ended, не е блокиран бројов значи буквално се проверено еден до друг телефон, пријавивме проблем во 2та оператори ама слабо реагираат, некој друг со сличен проблем со A1?

19. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,176
    745
    8 Мај 2010
    Машко
    Јас имам ваков проблем кон 2 броја и многу ме нервира пошто едниот ми е битен.
    Значи вртам и директно ми вади Line Busy а кај тој што вртам дава дека има пропуштен повик. Бројот ми е на 077 одамна уште, потоа се префрлив на Телеком и пак остана тој проблем и сега на Телекабел уште го имам. Ако најдеш некоја солуција пиши.

20. krema

krema
    Professor

9,265
    8,996
    24 Јуни 2009
    Машко
    Знае вакви работи да прави ако бројот (кој што е Line busy) е пренасочен да звони кон друг sim број.

21. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,176
    745
    8 Мај 2010
    Машко
    Да врти само за одреден број?

Пример: Јас не можам да воспоставам повик со татко ми кој е на Телеком. А тој инстантно добива СМС дека има пропуштен повик од мене.

И баш единствен проблем имам со него. Тој нема поднесено никакви опции јер имаше стар телефон. И кога се префрли на паметен пак е истиот проблем. Тогаш на Телеком кога бев се јавува ми кажуваа кодови за да одблокирам нешто ама безуспешно.

Овие од Телекабел не ги ни барам пошто не знаат сигурно :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

22. PeroLozac

PeroLozac
    Intern

15
    9
    11 Јули 2018
    Машко
    Пробајте да го избришете бројот од именикот, потоа внесете го наново. И јас имав пред 6-7 месеци таков проблем, само кон еден број неможев да го добијам.
    Со бришење од именикот и потоа одново внесување на бројот се реши проблемот.

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  23. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,032
    1,154
    11 Март 2011
    Исто вториот број да направи disable call forwarding

24. marick14

marick14
    Gaining Experience

173
    60
    2 Март 2011
    Правач на ајвар
    До колку максимум контакти собираат новите карти на А1?

25. krema

krema
    Professor

9,265
    8,996
    24 Јуни 2009
    Машко
    250 ако не се лажам.

Sent from my ипхоне using Tapatalk

Слични теми
  1. petelko23
    Одговори: