1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Логото е веројатно нарочно за ребрендирање, со десен клик paste as layer и тој бел квадрат што на сите ви оди на живци, покрива секакви брендови. Доколу е модерно, т.е. без позадина, ќе требало сите слики да ги ретушираат.
   
 2. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  58
  16
  15 ноември 2017
  Машко
  Другарчиња може не е место тука, но ме занима дал за сребрено бројче од вип
  9x 9x 9x вреди да се даде појше од иљадарче?!!
   
 3. petkotrajko

  petkotrajko
  Intern

  41
  30
  16 Јуни 2017
  Зарем ова сеуште постои како бизнис понуда?!?
  (извинете, мислев дека ова го надминавме пред некои си 15тина години...)
   
 4. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  58
  16
  15 ноември 2017
  Машко
  Па не е ко порано, али сеуште се нудат, шо знам златни броеви по 200/300 евра.
   
 5. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  248
  94
  5 Јуни 2007
  Машко
  Хмм... Порано кога ги „вртевме“ броевите некако ми имаше минимална улога таков некој интересен (златен/сребрен) број. Денес броевите ги „вртам“ преку името на лицето, дури броевите ни ги ни погледнувам.

  Значи јас лично сега не би ни помислил да дадам денар за златен/сребрен број.
   
  На Krk198 и petkotrajko им се допаѓа ова.
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  [QUOTE="LaLi, post: 326159, member: 5547" leta so 50 Mbps download isto i uploadot mi e 50Mbps i skoro nikogas ne paga retko taka tek tuk ali super si e netov
  ali ako se povrzam preku kabel 50+ Mbps Up/Down


  [​IMG][/QUOTE]

  Брат ми, ова е 50 со 50 mbps конекција, тоа е 25 со 25 на сликата
  [​IMG]
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  190
  199
  9 Јули 2018
  Машко
  Се префрлив од телекабел на ВИП (мобилна) презадоволен од брзината на интернетот на истата локација добивав 32/11 од телекабел 70968965_523721368377591_8017118712152719360_n.jpg
   
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,648
  6,793
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Се соочува ли некој друг со проблем со интернетот во реон Карпош или само мене ме сексаат? Од вчера сабајле немам интернет, од техничка поддршка од вчера викаат дека екипите им биле на терен и ќе биде брзо решен проблемот, горнион да ги реши..
   
  На ljupce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ljupce

  ljupce
  Gaining Experience

  117
  84
  8 ноември 2011
  Машко
  И вчера и денес снемува интернет и телевизија.. еве моментално сум на хотспот оти нема.. така да не е само до тебе. к1 сум јас.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,093
  4,356
  4 ноември 2013
  Машко
  Гејчо, кога ке ти дојдат техничарите на интервенција, побарај и вазелин да ти остават... за следните проблеми (кога ке те сексаат) полесно да си поминиш :p
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,648
  6,793
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И јас сум К1...фак ит друже судија

  Чекам некој лично да ми достави лаптопче со вазелинче да можам да му го... поправам подобро, онака мушки до крај, да осети што е поправка... :oh:
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,093
  4,356
  4 ноември 2013
  Машко
  Тешко курирот од Карго... :oh::oh::oh: (изгледа има претчуство дека ке "треба да ти даде" затоа не ти ја има донесено пратката)
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  971
  667
  1 Јуни 2016
  Ја сум во К. Вода.
  Имам интернет ама паѓа ко ненормален, од 55ms на WoW, заминав на 140 и цело време тера така.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  9,265
  8,996
  24 Јуни 2009
  Машко
  Оваа реченица е првото нешто што го учат новите оператори во кол центар, така да ... не се секирај, ќе биде се во ред.:)
   
  На Daniel86 и farkizz им се допаѓа ова.
 15. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,648
  6,793
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Слушај, веќе сме на ти со него, секои два три дена се гледаме, може и ќе искочи нешто :oh::oh::oh::oh: а ти кога ќе дојдеш, за тебе само флукс AmTech NC-559 :oh::oh::oh:

  Инаку дојде интернет фала богу, дури и две смс пораки ми испратија дека бил среден дефектот, и да пријавам повторно доколку имам некаков проблем.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Не знам што да очекувам веќе од А1/VIP. Одам пред некој ден во салон да ми сменат тарифа на телефон, давам лична карта и наводно средуваат, денеска приметувам дека смениле тарифа на сосема друг број, што воопшто не ни беше спомнат во салонот.

  Појма немам како ќе се исправи ова и дали ќе може да се врати тарифата на другиот број што веќе ја нема како опција.

  Џабе се ребрендираа - Учи ќерко ако не во ВИП ќе работиш ...
   
 17. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Поднеси приговор во салон каде што е правен договорот, мора да ти ја вратат старата тарифа.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 18. iLeeTz

  iLeeTz
  Intern

  7
  9
  25 ноември 2017
  Машко
  Дали знае некој што е проблемов, ова се случува само кон 1 бројче. Кога ѕвонам неможе да се воспостави повик значи едноставно само се исклучува Call Ended, не е блокиран бројов значи буквално се проверено еден до друг телефон, пријавивме проблем во 2та оператори ама слабо реагираат, некој друг со сличен проблем со A1?
   
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,176
  745
  8 Мај 2010
  Машко
  Јас имам ваков проблем кон 2 броја и многу ме нервира пошто едниот ми е битен.
  Значи вртам и директно ми вади Line Busy а кај тој што вртам дава дека има пропуштен повик. Бројот ми е на 077 одамна уште, потоа се префрлив на Телеком и пак остана тој проблем и сега на Телекабел уште го имам. Ако најдеш некоја солуција пиши.
   
 20. krema

  krema
  Professor

  9,265
  8,996
  24 Јуни 2009
  Машко
  Знае вакви работи да прави ако бројот (кој што е Line busy) е пренасочен да звони кон друг sim број.
   
 21. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,176
  745
  8 Мај 2010
  Машко
  Да врти само за одреден број?

  Пример: Јас не можам да воспоставам повик со татко ми кој е на Телеком. А тој инстантно добива СМС дека има пропуштен повик од мене.

  И баш единствен проблем имам со него. Тој нема поднесено никакви опции јер имаше стар телефон. И кога се префрли на паметен пак е истиот проблем. Тогаш на Телеком кога бев се јавува ми кажуваа кодови за да одблокирам нешто ама безуспешно.

  Овие од Телекабел не ги ни барам пошто не знаат сигурно :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 22. PeroLozac

  PeroLozac
  Intern

  15
  9
  11 Јули 2018
  Машко
  Пробајте да го избришете бројот од именикот, потоа внесете го наново. И јас имав пред 6-7 месеци таков проблем, само кон еден број неможев да го добијам.
  Со бришење од именикот и потоа одново внесување на бројот се реши проблемот.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 23. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Исто вториот број да направи disable call forwarding
   
 24. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  173
  60
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  До колку максимум контакти собираат новите карти на А1?
   
 25. krema

  krema
  Professor

  9,265
  8,996
  24 Јуни 2009
  Машко
  250 ако не се лажам.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  769
  Прегледи:
  55,339
Вчитување...

Сподели

Вчитување...