1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  724
  667
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Без разлика дали ти е интегрирана или не кернелот мора да ја вчита како модул. Во ГНУ/Линукс светот секој дивајс се вчитува како модул за кернелот.
   
 2. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,324
  9,668
  23 oктомври 2012
  Машко
  Па видов дека се разврза муабет и се бараат решенија кои патем не решаваат ништо, ни на линукс ни на виндовс, тоа сакав да го посочам инаку да, твоето е пандан на она што го нуди виндовс-от.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,398
  1,542
  25 Март 2013
  Машко
  Истото може да се направи ако се префрли бројот на Лајка, па потоа повторно во А1 но овој пат припејд.
   
 4. 123456

  123456
  Gaining Experience

  862
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Има ли некој а1комбо нео 4л пакет или од помалите и дали на нив има опција проверка за нет?
   
 5. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  646
  2 Април 2008
  За струја плаќам 1200 за А1(телевизија,нет,моб...) плаќам 2200.

  Не е нормално,цениве се скапи за наши услови-стандард
   
  RoninMK, GGTT1 и на bxxxn им се допаѓа ова.
 6. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  991
  465
  7 Март 2014
  Машко
  Имам јас Нео М, нема опција за проверка.
  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,895
  6,515
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  1200 плаќаш струја? Дај кажи ја финтата молимте пошто јас под 3000 ретко сум. Таа цена не ми е реална со акцизи/даноци испаѓа 500-600 ден. дека трошиш што не е логично освен ако не живееш на свеќи, се бањаш еднаш неделно, а коса на две недели и тоа на ефтина :)
   
 8. krema

  krema
  Professor

  9,098
  8,833
  24 Јуни 2009
  Машко
  Соларни системи чуда прават. :)
   
  На Chaeld10_8 и pipelin им се допаѓа ова.
 9. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Ние провинцијалците плаќаме поевтина струја...;)
  [​IMG]

  Што знае раја... :)
   
  На 123456 и krema им се допаѓа ова.
 10. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  227
  173
  21 Мај 2017
  Соларен бољер, готвење на плин и тоа е.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  927
  626
  1 Јуни 2016
  Живеам сам, ТВ иам пуштено 6 - 7 саати у денот, 24/7 лаптоп, перална 1 - 3 пати у недела, се капам 3 - 4 пати неделно. Бољерот работи 24/7 (60л.)
  Готвење исто 3 - 4 пати у неделата.
  Неам клима, и имам сметка за струја 580 - 720, зависи.
   
  Последна промена: 24 Септември 2019
 12. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,324
  9,668
  23 oктомври 2012
  Машко
  received_446056022679996.jpeg

  Колку рековте дека плаќате за 50мбпс интернет???
   
  На Lokvan, Маша, ivan88 и уште 20 други им се допаѓа ова.
 13. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  927
  626
  1 Јуни 2016
  Кај најде ова жити мајка :D
   
  На TexasUS и Oktar им се допаѓа ова.
 14. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,324
  9,668
  23 oктомври 2012
  Машко
  Е толку сум стар! :D
   
  bxxxn, Avid и на yasho им се допаѓа ова.
 15. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  111
  81
  21 oктомври 2014
  Машко
  Бреј! пола миљон за 1мбпс, кој надреализам а хахахахахахахаха, која година е ова?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  862
  427
  12 Април 2013
  Машко
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  145
  147
  9 Јули 2018
  Машко
  Бев да земам нов број од вип на постпејд значи само сим и ми викаат 10-15 мин да почекаш дечко од скопје да одобрат,одам по 20 мин викаат бараат 4000 денари аванс заради возраста (18) ризично им било,му се чудам на политиката значи со тоа што ќе платам аванс фактички ме обврзуваат 6-7 месеци да му сум корисник(бидејќи со авансот се исплаќаат сметките однапред) а договорот е за неопределено време..цц
   
 18. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  215
  125
  13 Март 2017
  Машко
  Многу ме интересира зошто секој флаер,слика,билборд итн, логото им е со бела позадина? Зарем немаат некоја пнг верзија? Многу лошо изгледа. Или таква практика имаат?
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  91
  91
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Paint.exe
  Испратено од тенекија
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Можеби затоа што боите им се шит и не може да ги комбинираат со други позадини, idk.
  Логото - https://i.imgur.com/xHYhHCZ.png
   
 21. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  215
  125
  13 Март 2017
  Машко
  Да ти имале транспарентна верзија.. Шала на страна, да не постирам линкови/објави, влези им на пејџот на фб и види ги сликите.
  Сите до една им се со бела коцка у позадина. Дури и билбордон кај Соборна е така испринтан. Може не знаат дека имаат и друга верзија :D
   
  На pipelin и itstheigyg им се допаѓа ова.
 22. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  227
  173
  21 Мај 2017
  [​IMG]

  Она коа те болат очи од логото
   
  На RoninMK, krema, Uber- и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,305
  932
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 24. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Damn...[​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 25. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,627
  6,699
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Од мал милион нерегуларности што ги има операторот, вие за логото сте се фатиле. Ич не сте ми јасни, користите услуги од операторот или го користите логото? Контам дека дел од вас се графички дизајнери ова она, меѓутоа си има форумов посебни секции за тој тип на полемики. Ако грешам нека изгорам :D
   
  На Krkac, Маша, RoninMK и уште 8 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  763
  Прегледи:
  54,307
Вчитување...

Сподели

Вчитување...