1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,801
  5 oктомври 2007
  Машко
  И е промотивно само еднаш се прекршиле.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  optika.png
   
  На krema и TheMarshal им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,629
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ааа така , подруго е без диоптер. :)


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На SiPy` и HardCorec им се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,285
  934
  1 Јуни 2016
  Јас не уклучив 10гб, изгасив апликацијата.
  Ја пуштив пак, го нема тоа више.
  Шопрајме сеа?
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Исто и јас. Сеа шу праиме за клецкање?
  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 6. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  263
  6 Мај 2019
  Женско
  Фиксна линија? Really? :annoyed:
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Шуќур и овие да напраат нешо асално.. Да се префрла интернетот од еден у друг месец, само шо ја за тоа ќе почекам година ипол :)
   
 8. petkotrajko

  petkotrajko
  Gaining Experience

  96
  73
  16 Јуни 2017
  uninstall на апликацијата, па повторно инстал и наводно се појавува повторно промоцијата за активација
   
 9. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  И јас.
  Одинсталирав апликација и пак инсталирав и пак ја имаше опцијата за активација на 10 гига интернет.
   
 10. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Нема потреба од тоа, и јас не го активирав.
  Го имате за активација во пакети.
  69488771_2416924985247319_5874235012781441024_n.jpg
   
  Oktar, krema, Трајче Дрварчето и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
 12. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 13. krema

  krema
  Professor

  10,629
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  За припејд екстра 10гб важи само 7 дена, да потсетам. :)
   
 14. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Вие што сте на Вип за телевизија и интернет по дома.. Идете си у Телекабел.. За 450 денара добивате топ програма.. Нема Арена за фудбал ако ви е до толку и ХБО али имате све останато а плаќаш 450 шо мислам е смешно... Интернетот пак 500ден... Језда не е некој брзинец али 30/1 е сосема доволно за нормално користење... Има некои пакети од 600 и 1000ден и 20/20, 40/40 брзина. Мислам дека поефтино и реално не може а бонус ви е тоа што кога сакате си враќате опремата и си идете од кај нив а не ко кај овие 2 години да морам да плаќам со сила ако се заебам.
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ние си појдовме на Телекабел, после доста проблеми со интернетот на Вип... :)
   
  Martin1992, Astraion и на bxxxn им се допаѓа ова.
 16. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  И јас на несакање го исклучив дијалогот каде требаше да тап-ниш “Активирај“, но промотивните 10ГБ се активираат автоматски со самото инсталирај на апликацијата.

  Финтата е во тоа што не се појавуваат веднаш во “Активни пакети“, туку после некое определено време (ваљда додека се обработи/пропагира од сервер, можеби затоа се добива впечатокот дека следниот пат кога си ја инсталирал апликацијата се активирало).
   
 17. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Можеле едноставно да испратат смс до сите имате 10гб интернет бесплатно бо времетраењр од-до и готоо али ај нек се крева даунлоад рејт на плејстор. А тир шо немаат простор, шу праиме?

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На DraganIron и TexasUS им се допаѓа ова.
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  Да имаше во Драчево со 2 раце ке потпишев за телекабел и и интернет, ептен им е ова шугава фер политика ти дава 100мбс брзина на 500гб те кине, оди најди им го паметотот тој што го измислил ова, најтрагично е што тоа не го пишува на страната, него во тие општи услови да се исначиташ ма.е им е.ам
   
  На Krkac, Martin1992, TexasUS и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Тоа со покриеноста на мрежа е многу глупаво од страна на Телекабел.. Абе кога гледаш дека ти иде, толку ли не можат да спроведат кабли до секое населено место.
  А што е работава со 100мбс до 500гб ??? За у Вип или Теле ?? Немам слушнато за нешто такво.
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,629
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  VIP или сега А1
  После 500гб трансфер му ја кинат брзината.
   
  На Martin1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Па 500гига се играчка у денешно време... Само на Јутуб трошам по 100гига месечно а кај се серии, филмови и игрици симнување... Не сум знаел за ова а и никаде го нема напишано.
   
 22. krema

  krema
  Professor

  10,629
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го имало во договорот во општи услови.

   
 23. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,172
  8 Декември 2009
  Вип. И финтата е да не слушнеш, значи им успева.
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,285
  934
  1 Јуни 2016
  @Pulse фала, го немаше тоа синоќа коа гледав.
   
 25. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Ако нема ХБО и ЛШ фудбал, не ни вклучувам ТВ.
   
  На 7n00dle7 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  880
  Прегледи:
  66,182
Вчитување...

Сподели

Вчитување...