1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 (поранешно VIP)

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од unknown-xx, 21 Март 2012.

 1. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  196
  119
  25 Февруари 2017
  Машко
  :annoyed: Wow, какво решение за проблемов. Not great, not terrible
   
 2. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  196
  119
  25 Февруари 2017
  Машко
  На temelk4 и aleksandardespotovikj им се допаѓа ова.
 3. Trtka

  Trtka
  Intern

  9
  15
  11 Април 2018
  Зато нето почна да дропа ко будала .
   
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  Мислам дека со ребрендирањево ќе има и големо зголемување на цените. Пример neo 4l combo беше 2400 ден. со 50/50 или 50/1 и две нео м претплати од 900 денари со 5 гиги интернет. Тој пакет го користам и сум презадоволен во однос на тоа што добивам за цената.

  Истиот пакет сега е 40/40 наместо 50/50, додека цената е за 500 денари повисока, т.е скоро 20%.

  На здравје бричење, да ми заврши договорот и отидов на телекабел. 40/40 оптика и две линии со 10 гб дата, 2 бона. За третина поефтино од а1.
   
 5. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Intern

  70
  15
  7 Април 2008
  Машко
  VIP:
  [​IMG]

  A1:
  [​IMG]

  Само името се смени, друго ништо ;)
   
  Majestic, DrMTR и на Oktar им се допаѓа ова.
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  Да да, гледам.
  VIP:
  Combo Neo 4M - 50/3 mbps, TV 130 канали, 2x NEO M по 800 денари = 2497.
  А1:
  Combo Lite Neo 4L - 40/40 mbps, TV 60 канали, 2x A1 NEO M по 800 денари = 2897.

  Не, нема разлика. Туку, имам пријател во Вип, како шо ги браниш да ти фатам врски? Еве ако според тебе 400 денари повеќе за дупло помалце канали и 20% поспор интернет не претставува никаква разлика, ќе ми се оддолжиш со тоа што ќе ја покриваш разликата од 400 денари секој месец. Фер понуда?

  Едит, сликовито 24 месеци по 400 ден. = 9600 денари или солиден Redmi Note 7.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  150
  173
  3 Јануари 2019
  Машко
  Сеуште го немаат објавено новиот обичен Combo пакет. Тој би требал да биде со оптика. Али ако не направат нешто такво, потполно се согласувам дека Телекабел е многу подобра и поприфатлива опција.

  Инаку, на Кајгана форумот имаше објавено скриншот од оптичките пакети на VIP - што моментално ги нудат само во Штип и Тетово.
   
 8. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  Не сум сигурен дека те разбрав што значи доколку го објават обичниот комбо пакет? Нешто како овој не е доволно поскап од претходно?
  Ште стане трудно.
   
 9. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Intern

  131
  24
  14 Јуни 2014
  Машко
  Bratu Combo Neo 4M i Combo Lite Neo 4L se totalno dve razlicni stvari.
  Combo Neo 4M e paket so kabelski internet na Vip,i uste ne e definiran valjda.
  A Combo Lite Neo 4L e paket so boom tv i opticki internet(mesta kade sto nemaat kabelski priklucok Vip i zimaat signal od drugite operatori na optika).Ja sum na vtoriov paket i skapicko mi e pa ako ne staat kabelski za godina ipol,se prefrlam totalka na Telekabel ili Neotel.
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  Сега видов, lite им е нешто како portable опција. Ќе видиме каков сооднос ќе имаат старите комбо пакети со новите од а1, иако скоро сигурен сум дека ќе биде поскапо. А има уште една опција, уопште да не го дефинираат веќе постоечкиот комбо пакет, како што спомна членот погоре.
   
 11. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Intern

  70
  15
  7 Април 2008
  Машко
  Па тоа беше у критика, јас очекував и дека ќе биде така. Одамна го дадов моето мислење во темата VIP станува A1:

   
 12. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  Во тој случај, се извинувам што сум не сум го видел твоево мислење од порано.
   
  На ^^GoRiLLaZ^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ја инсталираше ли некој новата мобилна апликација?
   
  Scofield, Oktar и на blackelf им се допаѓа ова.
 14. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  150
  173
  3 Јануари 2019
  Машко
  @MartinGR1MR - го одоговори прашањето.

  +1 И не верувам дека ќе воведат нешто екстра во пакетот, што би го оправдало зголемувањето на цената.
   
  На Cika му/ѝ се допаѓа ова.
 15. snowkit

  snowkit
  Intern

  7
  1
  21 Август 2015
  Машко
  opticki paketi
   

  Прикачени датотеки:

 16. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^ шо диоптер треба за ова?


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Luxell, Scofield, Majestic и уште 10 други им се допаѓа ова.
 17. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,049
  1,106
  6 Декември 2016
  Машко
  Па ти пишува - opticki paketi

  Треба прво на оптичар да идеш, па да ја гледаш сликата хехех
   
  На DonFrozex, Luxell, Necromancer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  Незнам што гледате ама Вип комбо и сега со ново A1 комбо кејбл е иста цена. Тоа средното М со 50 мегабита, фиксен број, 2 телевизора соистите канали и претходно си беше за 1199 денари. Плус со две линии кои се М пакет по 650 денари испаѓа толку 2500 денари.

  Јас овој пакет точно пред една година го обновив толку плаќам за тие три услуги плус додадов и еден мобилен број на кој плаќам само сим, не земав субвенции и така 1200 + 500 (-150 од линија само сим) испаѓа 1700.

  Цените им се исти само има разлики во промоциите, ваму повеќе гигабајти, плус може да се акумулираат ама нема HBO промоција итн. итн.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,313
  9,575
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јас и сеуште не добив 10ГБ интернет. Инаку јас најверојатно ке го земам тој пакетот од 799 денари ама без телефон за 649 денари. И досега сум на тој, ама да имам Нет Сеф да акумулирам интернет. Телевизија и интернет сум на антички пакет кој не е обновен барем 6-7 години и не го обновувам се додека нудат неупотреблив аплод од 1 и 3 мегабити.

  Edit: Разбира ли некој која е разликата меѓу Неон пакетот кој вика дека содржи неограничен интернет навечер и Нео М пакетот кој е скроз иста цена а нема фри интернет навечер.
   
  Последна промена: 3 Септември 2019
  На krema и TheMarshal им се допаѓа ова.
 20. 123456

  123456
  Gaining Experience

  811
  400
  12 Април 2013
  Машко
  Она посебни услови за користење го тргнале гледам тоа значи ли веке ке нема лимит ли ?
   
 21. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,313
  9,575
  23 oктомври 2012
  Машко
  Би рекол дека сајтот не им е доправен, ама тоа е само мое мислење.
   
 22. 123456

  123456
  Gaining Experience

  811
  400
  12 Април 2013
  Машко
  Сега пишав па да видам што ке одговорат па ке споделам тука
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  Gaining Experience

  811
  400
  12 Април 2013
  Машко
  Пак исто све по старо си остана после 500гб пак се наналува брзината.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,910
  3,487
  5 Декември 2009
  Машко
  За апликацијава, што ги дадоа 10гб интернет...
  Дали ми важи стариот пакет од 10гб + овој новиот со 10 или?

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 25. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  Плус 10 гига на веќе постоечките, важат 30 дена од активирањето независно кога ви е пресметковен период.
   
  skullmonkey, StalkeR и на Oktar им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. petelko23
  Одговори:
  711
  Прегледи:
  51,504
Вчитување...

Сподели

Вчитување...