Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

A1 (поранешно VIP)

18 септември 2020
571
486
Македонија
Но кое ќе биде поведението на системот, секоја базна станица може да се поврзува на банд 3? Базните станици можат да работат на повеќе бандови/опсези на фрекфенции? Или лимитирани се на една?

3G е секаде истиот опсег на фрекфенции?
Говорните повици не се засегнати?

Се обидувам да разберам што конкретно ќе се случува при користење.
Да, работат на повеќе фрекфенции за секоја една мрежа. По градовите и по селата само што различни се Бенд - овите што функционираат. А1 имаат 4G+ мрежа овозможено и во селата, само што се разликува Бенд - от од градовите.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Конечно излезе сметката ама во неа абер нема за раскинување договор и слично. Мора детално да се распрашам за ова да раскинам па после да ми дојде сметка за пенали..со апаши имам работа
Да освежам инфо за ова: Бев салон денес и после проверката упорни беа дека сум добил известување на сметка (електронска) уште во март??
И тогаш почнал периодот од 30 дена за приговор за раскинување. И пазете сега, наредна сметка не иде повисока, иде тек во мај значи после 2 месеци за да не може човек приговор да пише пошо нели 30 дена бил рокот. Ми остана сега уште да се јавам на еден број 0800 па таму да се разберам.
Многу расипани и покварени се овие од А1. Некако немам верба дека ќе се среди ова бидејќи не им одговара.
Договорот е до декември ќе издржам ама стварно ова педерски е
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.517
5.796
Нека ти пратат копија од меилот. Во секој случај пријави ги во АЕК, објасни им ја целата ситуација. Немаш што да изгубиш. За сопругата некои мајмунлаци направија и се расправав и ми текна да прашам до кога е договорот... Ситно бројим, не могу да стојим!
 

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
951
543
Да освежам инфо за ова: Бев салон денес и после проверката упорни беа дека сум добил известување на сметка (електронска) уште во март??
И тогаш почнал периодот од 30 дена за приговор за раскинување. И пазете сега, наредна сметка не иде повисока, иде тек во мај значи после 2 месеци за да не може човек приговор да пише пошо нели 30 дена бил рокот. Ми остана сега уште да се јавам на еден број 0800 па таму да се разберам.
Многу расипани и покварени се овие од А1. Некако немам верба дека ќе се среди ова бидејќи не им одговара.
Договорот е до декември ќе издржам ама стварно ова педерски е
Takvi se,ako ne zvonis 1234,ili po email so sliki da se zalis ili bilo sto,odma ke najdat vakva dupka,za da ne mozes da mrdas...
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Нека ти пратат копија од меилот. Во секој случај пријави ги во АЕК, објасни им ја целата ситуација. Немаш што да изгубиш. За сопругата некои мајмунлаци направија и се расправав и ми текна да прашам до кога е договорот... Ситно бројим, не могу да стојим!
Им пратив сметки јас комплет од годинава, вратија маил и темата беше без врска воошто не беше тоа што прашав. Се јавив на бројот што ми го дадоја од салон и тие глумеа лудило, доби известување во март..упорни беа. Е како викам кога не дојде ни на сметка, ни на маил ни на смс...
Одговорот беше: Известување е пратено до сите корисници
Верглање до крај. На крај вика оди во салон поднеси приговор и ако одобреле скопје ќе сум можел да раскинам договор без пенали иначе ќе сум плаќал пенали...хоштаплери. Ќе пишам маил и до АЕК сега шо ги тркалам
Мислењето е автоматски споено:

Takvi se,ako ne zvonis 1234,ili po email so sliki da se zalis ili bilo sto,odma ke najdat vakva dupka,za da ne mozes da mrdas...
еве какви идиоти се кога им пратив маил со сите сметки од 2024 година, значи тотално без врска одговор:

Почитувани,
Би сакале да Ве известиме дека претплатничкиот договор може да се раскине со писмено барање поднесено лично од носителот/потписникот на договорната обврска со валиден документ за лична идентификација во најблискиот А1 продажен салон.

Доколку потписникот на договорната обврска не е во можност лично да го поднесе барањето за раскинување на договорниот однос, тогаш тоа може да го направи во негово име друго лице кое што е ополномоштено од носителот со валиден документ - Полномошно заверено од нотар и валиден документ за лична идентификација.

Доколку потписникот на договорот се наоѓа во странство, тогаш за издавање и заверка на полномошното потребно е да се обрати во дипломатско-конзуларното претставништво во земјата каде што се наоѓа.

Не можам ни на АЕК да отворам усер, тхоме маил не прифака..хотмаил и гмаил..пробано еве чекам 20 мин за потврда..грррр ко ќе не оди денот, не оди ахаха
 
Последна промена:

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
update: пишав маил до аек објасното све комплет со слики и сметки
Мислењето е автоматски споено:

Колкав е „бенефитот“?
Бенефитот е што ми го активираа Extra Package Plus кој е повеќе со спортски канали кои ич не ги гледам. И како ми кажа таа од контакт центарот Добивате Скап Пакет како бенифиција..ахахха абе жено сакам да го раскинам договорот...
Единствен бенефит е Да ми го раскинет договорот хахахахах
 

Атачменти

 • benefit.jpg
  benefit.jpg
  37 KB · Прегледи: 31
Последна промена:
18 септември 2020
571
486
Македонија
update: пишав маил до аек објасното све комплет со слики и сметки
Мислењето е автоматски споено:


Бенефитот е што ми го активираа Extra Package Plus кој е повеќе со спортски канали кои ич не ги гледам. И како ми кажа таа од контакт центарот Добивате Скап Пакет како бенифиција..ахахха абе жено сакам да го раскинам договорот...
Единствен бенефит е Да ми го раскинет договорот хахахахах
Пор*ич ги пали Македонците , па помислиле и на тебе за да ти дадат две канали такви за да те израдуваат до плафон во пакет заедно со спортските канали. Шала на страна доста лоши искуства имаат луѓе од А1, особено со секакви глупости што ги прават. Да им закачиш еден приговор до АЕК и да бараш раскинување на договорот.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пор*ич ги пали Македонците , па помислиле и на тебе за да ти дадат две канали такви за да те израдуваат до плафон во пакет заедно со спортските канали. Шала на страна доста лоши искуства имаат луѓе од А1, особено со секакви глупости што ги прават. Да им закачиш еден приговор до АЕК и да бараш раскинување на договорот.
Па ќе видиме што ќе одговорат од аек ако воопшто се замараат. Имав и јас порано проблеми со нив ама се решавало горе долу ама ова е капак. Премногу луѓе се жалат од а1. Последно инфо од салон добив дека е напишан приговор после се ова што го поминав денес и да сум чекал 10 дена за одговор.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Јаки се овие сапортов, цел ден жифци искинав:
Почитувани,
Би сакале да Ве известиме дека Вашите забелешки се проследени до соодветниот оддел со цел да се направи дополнителна проверка, за што ќе бидете навремено известени
Ви благодариме на трпението.
Со почит,


ps (се видов со шефот на а1 салонот и ми рече дека сите приговори ги одбивале, така да не очекувам чуда)
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
Јаки се овие сапортов, цел ден жифци искинав:
Почитувани,
Би сакале да Ве известиме дека Вашите забелешки се проследени до соодветниот оддел со цел да се направи дополнителна проверка, за што ќе бидете навремено известени
Ви благодариме на трпението.
Со почит,


ps (се видов со шефот на а1 салонот и ми рече дека сите приговори ги одбивале, така да не очекувам чуда)
Еххх , А што да каже типот, сите приговори ги прифаќаме? Нормално ќе го каже тоа.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Јаки се овие сапортов, цел ден жифци искинав:
Почитувани,
Би сакале да Ве известиме дека Вашите забелешки се проследени до соодветниот оддел со цел да се направи дополнителна проверка, за што ќе бидете навремено известени
Ви благодариме на трпението.
Со почит,


ps (се видов со шефот на а1 салонот и ми рече дека сите приговори ги одбивале, така да не очекувам чуда)
Јака м*да е шефот на продавница на А1, преку мејл контактирај ги и ставај во cc :
[email protected]

Контакт со Секторот за правни работи


Дафина Пауновска
Раководител на Сектор за правни работи
[email protected]
тел. 02 3 289 205
моб. 070 35 99 56


————————————


Зоран Минарков
Раководител на Одделение за управни работи и наплата на побарувања
[email protected]
тел. 02 3 289 208
моб. 075 47 51 36


————————————


Елизабета Двојакова
Советник за управни работи
[email protected]
тел. 02 3 289 202
моб. 070 22 29 04


————————————


Бојан Цветковиќ
Советник за наплата на побарувања и платни налози
[email protected]
тел. 02 3 289 215
моб. 078 25 07 04


————————————


Валмир Амзаи
Виш соработник за наплата на побарувања и платни налози
[email protected]
моб. 072 400 000


————————————


Вергим Шерифи
Раководител на Одделение за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 207
моб. 071 23 21 25


————————————


Лирим Садику
Советник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
моб. 078 23 58 37


————————————


Џинет Даути
Виш соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 200
моб. 070 23 28 78


————————————


Елена Периќ Филкова
Соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 200
моб. 078 40 61 62


————————————


Татјана Петрeвска
Помлад соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 243
моб. 071 34 66 46


————————————


Арнис Асани
Помлад соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
моб. 078 228 522Нормално напиши аргументи на кој нема да можат да оспорат. Сите од аек стави ги во CC. Нема да им биде сеедно на А1 и мора да попуштат.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.905
5.378
SK
ps (се видов со шефот на а1 салонот и ми рече дека сите приговори ги одбивале, така да не очекувам чуда)
Основа за АЕК да можат да реагираат, е да имаш пријава поднесено. Така да не си во зијан.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Јака м*да е шефот на продавница на А1, преку мејл контактирај ги и ставај во cc :
[email protected]

Контакт со Секторот за правни работи


Дафина Пауновска
Раководител на Сектор за правни работи
[email protected]
тел. 02 3 289 205
моб. 070 35 99 56


————————————


Зоран Минарков
Раководител на Одделение за управни работи и наплата на побарувања
[email protected]
тел. 02 3 289 208
моб. 075 47 51 36


————————————


Елизабета Двојакова
Советник за управни работи
[email protected]
тел. 02 3 289 202
моб. 070 22 29 04


————————————


Бојан Цветковиќ
Советник за наплата на побарувања и платни налози
[email protected]
тел. 02 3 289 215
моб. 078 25 07 04


————————————


Валмир Амзаи
Виш соработник за наплата на побарувања и платни налози
[email protected]
моб. 072 400 000


————————————


Вергим Шерифи
Раководител на Одделение за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 207
моб. 071 23 21 25


————————————


Лирим Садику
Советник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
моб. 078 23 58 37


————————————


Џинет Даути
Виш соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 200
моб. 070 23 28 78


————————————


Елена Периќ Филкова
Соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
тел. 02 3 289 200
моб. 078 40 61 62


————————————


Татјана Петрeвска
Помлад соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки

[email protected]
тел. 02 3 289 243
моб. 071 34 66 46


————————————


Арнис Асани
Помлад соработник за решавање на спорови и прекршочни постапки
[email protected]
моб. 078 228 522Нормално напиши аргументи на кој нема да можат да оспорат. Сите од аек стави ги во CC. Нема да им биде сеедно на А1 и мора да попуштат.
Пратив маил до повеќето контакти. Ги ставигв сметките и маил комуникацијата со а1. Приговорот е пишан во салонот и немам увид во него. Дали ако побарам да го видам приговорот во писмена или електронска форма ќе ми го дадат?
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Пратив маил до повеќето контакти. Ги ставигв сметките и маил комуникацијата со а1. Приговорот е пишан во салонот и немам увид во него. Дали ако побарам да го видам приговорот во писмена или електронска форма ќе ми го дадат?
Ако имаш некакво ливче или копија од приговорот тогаш може, ако и тоа го немаш напиши дека не ти испорачуваат копија од приговорот.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Ако имаш некакво ливче или копија од приговорот тогаш може, ако и тоа го немаш напиши дека не ти испорачуваат копија од приговорот.
Обично не даваат копија..дали смеат или мораат да ми дадат ако побарам?
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Обично не даваат копија..дали смеат или мораат да ми дадат ако побарам?
Мораат да дадат копија. Ако не даваат кај ќе биде крајот сите ќе ги одбиваат, исто како да не дале приговор корисниците.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Дали може јас да поднесам директ приговор во аек или приговорот до аек оди преку а1 т.е а1 поднесува приговор??
Ваков муабет ми кажаа иако не држи вода

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
343
189
Дали може јас да поднесам директ приговор во аек или приговорот до аек оди преку а1 т.е а1 поднесува приговор??
Ваков муабет ми кажаа иако не држи вода

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Direkt vo AEK
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
361
449
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
Прво поднеси приговор до А1, па ако не си задоволен од одговорот поднесуваш директно во АЕК.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Прво поднеси приговор до А1, па ако не си задоволен од одговорот поднесуваш директно во АЕК.
Поднесен е..ми рекоа одговор за 10 дена

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
update: Значи многу се покварени од а1 во врска со сметките. Ми пратија маил со мартовската сметка каде во салон ми тврдеја дека имало известување дека ќе биде зголемена претплатата. Вистина имаше известување на последната страница па решив да проверам кај мене кај сметките.
Отворам мојот а1 сајтот, ја отворам мартовската сметка и види мајката Нема Додатна страница со известување.
Следно го отворам маилот на кој ми стигаат сметките исто ја отворам мартовската сметка и види Чудо има известување.
Прашањето ми е зошто се разликуваат сметкиве од веб и маил? т.е зошто воопшто и постои сајтот ....
 

Phillip

Intern
25 ноември 2015
36
11
update: Значи многу се покварени од а1 во врска со сметките. Ми пратија маил со мартовската сметка каде во салон ми тврдеја дека имало известување дека ќе биде зголемена претплатата. Вистина имаше известување на последната страница па решив да проверам кај мене кај сметките.
Отворам мојот а1 сајтот, ја отворам мартовската сметка и види мајката Нема Додатна страница со известување.
Следно го отворам маилот на кој ми стигаат сметките исто ја отворам мартовската сметка и види Чудо има известување.
Прашањето ми е зошто се разликуваат сметкиве од веб и маил? т.е зошто воопшто и постои сајтот ....

Ова значи дека се покриени и покрај тоа што на сметката на сајт не си имал известување.
Нејсе, приговор веќе си поднел, очекувај негативен одговор од А1. Требаше со него потоа во АЕК, ама веќе и таму си поднел.
Само, дали во известувањето од А1 стои од кога точно ќе ти биде зголемена претплатата? Пошто велиш не ти ја зголемиле одма, туку по два месеци.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.843
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Ова значи дека се покриени и покрај тоа што на сметката на сајт не си имал известување.
Нејсе, приговор веќе си поднел, очекувај негативен одговор од А1. Требаше со него потоа во АЕК, ама веќе и таму си поднел.
Само, дали во известувањето од А1 стои од кога точно ќе ти биде зголемена претплатата? Пошто велиш не ти ја зголемиле одма, туку по два месеци.
Технички покриени се, точно ама стварно не е во ред ова со сметкиве што даваат 2 различни верзии. Приговорот и без ова ќе беше одбиен како што ми кажа шефот во салон, секогаш одбивале за што и да се работи.
Известувањето беше во март. 20.03.2024
то е то..сагата заврши како по обичај во корист на големава компанија
Мислењето е автоматски споено:

Takvi se,ako ne zvonis 1234,ili po email so sliki da se zalis ili bilo sto,odma ke najdat vakva dupka,za da ne mozes da mrdas...
Дупката е што издаваат 2 верзии од сметките т.е во случајов 2 верзии за месец март.
 

Атачменти

 • сметка.jpg
  сметка.jpg
  301,6 KB · Прегледи: 31

Phillip

Intern
25 ноември 2015
36
11
Технички покриени се, точно ама стварно не е во ред ова со сметкиве што даваат 2 различни верзии. Приговорот и без ова ќе беше одбиен како што ми кажа шефот во салон, секогаш одбивале за што и да се работи.
Известувањето беше во март. 20.03.2024
то е то..сагата заврши како по обичај во корист на големава компанија
Мислењето е автоматски споено:


Дупката е што издаваат 2 верзии од сметките т.е во случајов 2 верзии за месец март.

Значи пишале од јуни, така и направиле. Доколку си сеуште со договорна обврска, земи го веќе потпишаниот договор и добро прочитај што пишува во однос на претплатата. Треба да има нешто во смисла дека претплатникот се обврзува за таа и таа услуга да плаќа месечна претплата во износ од 299 денари, во времетраење од 24 месеци. Така си се согласил, така си потпишал. Доколку А1 нема некаков дополнителен член со кој може да изврши промена на претплатата во текот на времетраењето на договорот, тогаш можеби и ќе има шанси за нешто во твоја корист.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.258
Мислења
977.573
Членови
35.569
Најнов член
Jasmina_pepic
На врв Дно