Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

A1 (поранешно VIP)

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
A1 technicians be like:
 

Атачменти

 • j7o1jtb5eeu51.jpg
  j7o1jtb5eeu51.jpg
  42,8 KB · Прегледи: 69

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.569
1.698
Не знам дали на некој друг се има случено, имам два броја во А1, двата договора се потпишани пред околу 7 години и сега на едниот број ми имаат зголемено претплата, на другиот не, без никакво известување, без потпишан нов договор. Им пишав сега маил, ќе видам што ќе одговорат
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Не знам дали на некој друг се има случено, имам два броја во А1, двата договора се потпишани пред околу 7 години и сега на едниот број ми имаат зголемено претплата, на другиот не, без никакво известување, без потпишан нов договор. Им пишав сега маил, ќе видам што ќе одговорат
Ако добиваш сметки во хартиена форма би требало таму да пише дека ќе се покачи цената. Прочитај неколку страници уназад мислам дека е пишано за ова
Сакаат сите што користат стари тарифи да ги префрлат на нови пакети..
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.569
1.698
Ви благодарам, на е-сметка сум со изминати договори, ги отворив последните 5 сметки, нема екстра трошок на таа линија, нема известување за покачување на сметка. Прочитав претходни постови на форумот и веројатно тоа е, си покачиле претплата. :)
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
308
155
Koga vi pokacat pretplata prvite 30 dena imate moznost da raskinete dogovor bez penali ako ima nekoj sto e uste pod dogovor da ve informiram
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
18 септември 2020
526
418
Македонија
Кога на А1 појака им е рекламата, отколку достапноста на телевизори. Рекламираат за Самсунг телевизор, а во коментари еден човек прашал за Самсунг телевизор и агентот од А1 му одговара дека нема и дека може да ги погледне другите модели на линкот.
 

Атачменти

 • 1000004967.jpg
  1000004967.jpg
  360,5 KB · Прегледи: 33
 • 1000004968.jpg
  1000004968.jpg
  247,1 KB · Прегледи: 33

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Кога на А1 појака им е рекламата, отколку достапноста на телевизори. Рекламираат за Самсунг телевизор, а во коментари еден човек прашал за Самсунг телевизор и агентот од А1 му одговара дека нема и дека може да ги погледне другите модели на линкот.
Рекламираат самсунг тв а воошто го немаат, да, го прочитав коментарот ахахаха
 
Последна промена:

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Минимална визуелна измена на веб сајтот мојот а1, вака попрегледно е
 

Атачменти

 • a1.jpg
  a1.jpg
  146,3 KB · Прегледи: 50
 • a2.jpg
  a2.jpg
  157,4 KB · Прегледи: 50
 • a3.jpg
  a3.jpg
  299 KB · Прегледи: 50

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.862
5.317
SK
Знае некој дали ќе работи ова на А1 мрежата?



Network ------------- Dual sim 5G|Full Netcom 8.0

Support Frequency Band:

5G: n1 / n3 / n5 / n8 / n28a (uplink: 703MHz-733MHz, downlink: 758MHz-788MHz) / n38 / n41 / n77 / n78

*Note: The actual network and frequency band usage depends on the deployment of local operators ;


4G:FDD-LTE:B1 / B3 / B5 / B8 / B19

TDD-LTE:B34 / B38 / B39 / B40 / B41

*Note: LTE B41 (2496-2690 194MHz);


3G:WCDMA:B1 / B5 / B6 / B8 / B19; CDMA EVDO : BC0

2G:GSM:B3 / B5 / B8;CDMA 1X:BC0
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
889
483
Знае некој дали ќе работи ова на А1 мрежата?



Network ------------- Dual sim 5G|Full Netcom 8.0

Support Frequency Band:

5G: n1 / n3 / n5 / n8 / n28a (uplink: 703MHz-733MHz, downlink: 758MHz-788MHz) / n38 / n41 / n77 / n78

*Note: The actual network and frequency band usage depends on the deployment of local operators ;


4G:FDD-LTE:B1 / B3 / B5 / B8 / B19

TDD-LTE:B34 / B38 / B39 / B40 / B41

*Note: LTE B41 (2496-2690 194MHz);


3G:WCDMA:B1 / B5 / B6 / B8 / B19; CDMA EVDO : BC0

2G:GSM:B3 / B5 / B8;CDMA 1X:BC0
Nema, baraj 4g da podrzuva 3 & 20 band, ako gi ima ovie ke imas i 5g bidejki ovie se Eu band,tie na linkot za azija izgleda se...eve frekfencii od A1
 

Атачменти

 • Screenshot_2024-06-17-22-10-19-161_com.android.chrome-edit.jpg
  Screenshot_2024-06-17-22-10-19-161_com.android.chrome-edit.jpg
  144,3 KB · Прегледи: 19

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.246
1.432
Знае некој дали ќе работи ова на А1 мрежата?



Network ------------- Dual sim 5G|Full Netcom 8.0

Support Frequency Band:

5G: n1 / n3 / n5 / n8 / n28a (uplink: 703MHz-733MHz, downlink: 758MHz-788MHz) / n38 / n41 / n77 / n78

*Note: The actual network and frequency band usage depends on the deployment of local operators ;


4G:FDD-LTE:B1 / B3 / B5 / B8 / B19

TDD-LTE:B34 / B38 / B39 / B40 / B41

*Note: LTE B41 (2496-2690 194MHz);


3G:WCDMA:B1 / B5 / B6 / B8 / B19; CDMA EVDO : BC0

2G:GSM:B3 / B5 / B8;CDMA 1X:BC0
Нема да имаш 5Г, ти пишува n28a, кај нас А1 работи на n28b, додека Телеком работи некаде измеѓу, подржува дел од n28a спектарот
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.862
5.317
SK
Се залетав утрово го нарачав без многу читање на ситното. Она „Глобал“ ме излажа. Му напишав сега да ја откаже нарачката... Без да ги студирам фрекфенциите, добро ве разбирам дека ни 4Г ни 5Г нема да работат? 5Г и не ми е важно, ама без другово ова не е телефон туку таблет.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Бре мајката. Од овој месец ми ја покачија претплатата за ТВ-то (ДВБТ) за 100 ден. Ни ме известија ни бутур. Пишав маил да видам што ќе кажат. ЛОПОВИ
update: во атачмент одговор од а1
Значи ако не праша човек ќе си продолжат по старо. Шо бенефит аман на оваа технологија хахаха
 

Атачменти

 • smetka.jpg
  smetka.jpg
  44,3 KB · Прегледи: 43
 • a1 raskin.jpg
  a1 raskin.jpg
  97,3 KB · Прегледи: 38
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.488
5.736
Бре мајката. Од овој месец ми ја покачија претплатата за ТВ-то (ДВБТ) за 100 ден. Ни ме известија ни бутур. Пишав маил да видам што ќе кажат. ЛОПОВИ
update: во атачмент одговор од а1
Значи ако не праша човек ќе си продолжат по старо. Шо бенефит аман на оваа технологија хахаха
Колкав е „бенефитот“?
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.718
1.440
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Колкав е „бенефитот“?
Тој дел не го разбрав, не ми кажаа сигурно е Епски ахахахахахах
Мислењето е автоматски споено:

Сега сум во Никаква ситуација. Дали да продолжам со повисока цена или да раскинам? И да раскинам пак ќе плаќам повисока цена. договор до декември имам. Секако планирав да се префрлам на телеком комплет со нет и тв ама тек на есен..сеа во дилема сум
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.488
5.736
Тој дел не го разбрав, не ми кажаа сигурно е Епски ахахахахахах
Мислењето е автоматски споено:

Сега сум во Никаква ситуација. Дали да продолжам со повисока цена или да раскинам? И да раскинам пак ќе плаќам повисока цена. договор до декември имам. Секако планирав да се префрлам на телеком комплет со нет и тв ама тек на есен..сеа во дилема сум
прашај ги за бенефитот... башка како бе може вака насред договорна обврска (двострано е) да ги качуваат цените?!?
 
18 септември 2020
526
418
Македонија
Тој дел не го разбрав, не ми кажаа сигурно е Епски ахахахахахах
Мислењето е автоматски споено:

Сега сум во Никаква ситуација. Дали да продолжам со повисока цена или да раскинам? И да раскинам пак ќе плаќам повисока цена. договор до декември имам. Секако планирав да се префрлам на телеком комплет со нет и тв ама тек на есен..сеа во дилема сум
Раскини го договорот без пенали ако нема поминато 30 дена.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.862
5.317
SK
Хаха, „стручниот и услужен“ одговор на „професионалните“ А1 ви го проследувам во целост:


Почитувани,

Би сакале да Ве известиме дека А1 оператор гарантира исклучиво за уреди купени преку операторот.

За жал не би можеле да Ви издадеме точна информација.

Ви благодариме на разбирањето.

Со почит,

A1 Македонија ДООЕЛ Скопје

Мислењето е автоматски споено:

Тешки р'ѓи, ова некој од технички оддел веднаш би го одговорил со ДА или НЕ. Ама вредните момци и девојки од support ги мрзи и да прашаат.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.569
1.698
Инаку еве апдејт за двата постари броја од А1, од кој само на еден ми беа покачиле претплата.

Добив одгобор од А1 контакт центар, кратко кажано „тоа ти е“ :).

Интересно е што ми имаат покачено претплата само на бројот што ми беше „idle“, т.е. месечно плаќав 650 денари и немав дополнителни трошоци, на другиот број каде плаќам паркинзи, докупувам GB интернет и каде сметката ми е редовно 1200-1300 денари, не ми имаат покачено претплата. Ако ја ставам на страна повредената суета и размислам логично, сега би сакал и на другиот број да ми покачат претплата за +100 денари со што ќе добијам +15 GB интернет, бидејќи вообичаено плаќам +299 денари за +10 GB интернет и во пракса ќе ми е поевтино.

Ако знае некој број од агент нека ми пише, а во меѓувреме малку да размислам колку е паметно да се јавам доброволец за покачување :)
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.579
3.111
Неготино
Дечки, јас сум корисник на А1 (телефонија само) веќе 12 години .. сеа сакам и невестата да ја ставам во пакет заедно, кај декември треба да обновувам договор бидејќи ми истекува.
Да си терам регуларно или преку некој агент би можела да се фати некоја подобра понуда? Може да се отстапи од тоа што е (постпејд) на вебсајт?
Фала.
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.059
1.959
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
A1 Xplore TV кој беше само за мобилни уреди (паметен телефон, таблет, лаптоп) по повикот со поддршката некако ми го надградија и за ТВ за 99ден, сега го тестирам и сликата и не е така лоша, ги има сите програми што ги имам во пакетот. Задоволен сум.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.117
Мислења
974.863
Членови
35.421
Најнов член
100jan
На врв Дно