Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

A1 (поранешно VIP)

Brane77

Intern
4 јули 2023
97
27
Мене откако ми украде ,,мојот А1,, 300 денари и си надополни припејд кредит на друго лице повеќе не го користам. Го деактивирав
Moj a1, e pak kasa/popara,plajkas i nikade nemas info deka si platil do minatiot mesec stigase sms i email za potvrda, sega nisto 1234,se pravat malce na cuknati se bilo Ok od kaj niv ...nemalo problem pak im vikam edvaj se najaviv mi vikaat na kraj razgovorot se snima-proverivme platena vi e za 01 mesec smetkata cao....

Испратено од AGS3-W09 преку IT.mk форум апликација
 

greenline

Intern
19 мај 2012
145
36

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
811
439
Momentalno Prilep povejke od 1h, download i na mobilen i domasen net max 5mbps .!
Nisto ne otvara,tesko povici se vospostavuva, ova na A1 se pocesto sekoja nedela po nekojj den imam po nekoj kikss
Мислењето е автоматски споено:

Momentalno Prilep povejke od 1h, download i na mobilen i domasen net max 5mbps .!
Nisto ne otvara,tesko povici se vospostavuva, ova na A1 se pocesto sekoja nedela po nekojj den imam po nekoj kikss
3g, da ne spomnuvame 0,09
 

Атачменти

 • Screenshot_2024-02-17-20-48-50-857_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  Screenshot_2024-02-17-20-48-50-857_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  247,7 KB · Прегледи: 23
 • Screenshot_2024-02-17-20-48-23-620_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  Screenshot_2024-02-17-20-48-23-620_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  221,6 KB · Прегледи: 23
 • Screenshot_2024-02-17-20-53-22-515_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  Screenshot_2024-02-17-20-53-22-515_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  226,9 KB · Прегледи: 22

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.475
1.204
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Ништо подобро Струга...
 

Атачменти

 • 427147636_1695894944269657_5075996075273196952_n.jpg
  427147636_1695894944269657_5075996075273196952_n.jpg
  72,3 KB · Прегледи: 27

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
487
329
A1 тотален хаос во Струга. Ниту интернет ниту телефонија не работи.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.475
1.204
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
A1 тотален хаос во Струга. Ниту интернет ниту телефонија не работи.
Скоро цела западна Македонија исто е. Највероватно пак некој кабел скинат ахахах
 

PeroLozac

Gaining Experience
11 јули 2018
117
73
Како сте со аплоуд брзина ? Реон Кисела Вода поточно.

Даунлоад е ок, ама аплоуд испод 1 мбпс е постојано...
 

PeroLozac

Gaining Experience
11 јули 2018
117
73
Сега еве дома сум, мерам, 100 со 5 е брзината.
Имало нешто проблем вчера сигурно.

Искрено едвај чекам да се префрлам на оптика, доста е веке со бакари, доксиси.....
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.736
10.160
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Screenshot_1.jpg

И оФтиката од вчера си има проблем со upload брзина, преполовена е, реон Карпош.
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
811
439
Сега еве дома сум, мерам, 100 со 5 е брзината.
Имало нешто проблем вчера сигурно.

Искрено едвај чекам да се префрлам на оптика, доста е веке со бакари, доксиси.....
 

Атачменти

 • Screenshot_2024-02-26-18-27-02-738_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  Screenshot_2024-02-26-18-27-02-738_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
  229,7 KB · Прегледи: 24

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.736
10.160
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Кај мене е од А1 оФтиката ако тоа му значи некому нешто.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
303
242
Кај мене е од А1 оФтиката ако тоа му значи некому нешто.
Дали ти се дешава да падне брзината за 90% негде после 11 часот навечер па докај 1 после полноќ? Сум приметил дека често знае да падне на 10-15 минути и после се оправа самото од себе . Да не ресетираат IP во тој период ?
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.736
10.160
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Дали ти се дешава да падне брзината за 90% негде после 11 часот навечер па докај 1 после полноќ? Сум приметил дека често знае да падне на 10-15 минути и после се оправа самото од себе . Да не ресетираат IP во тој период ?
Искрено не би знаел, не ми текнало да мерам тој период. И ова мерење го направив откако прочитав овде дека има проблеми. :D
 

PeroLozac

Gaining Experience
11 јули 2018
117
73
Доксис мрежата знае да има проблеми во делот на Power има постојано осцилации зависност од температурата.
Кога е ладно тие одат во позитивна вредност, кога е топло одат во негативна вредност.
Идеално е 0 или околу 0 да се

Јас тоа го компензирам со сплитерот, има -4 и -8 излез, зимно време на излез -8, кога е лето на -4 излезот го преместувам коаксиалниот кабел за колку толку да нема големи отстапки.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
303
242
Искрено не би знаел, не ми текнало да мерам тој период. И ова мерење го направив откако прочитав овде дека има проблеми. :D
Не е дека мерам, него пример гледам филм cast од лаптопот на ТВ, врската закочува и во тој момент кога пуштам SpeedTest , download и upload се паднати на 40/50 мбпс
 

greenline

Intern
19 мај 2012
145
36
Decki dali vi se desava poslednive denovi da imate net preku kabel, ama wi fi ne? Im zvonam, i kao gi vratile parametrite na fabricki reset, oti nesto so sistemot.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.793
Мислења
969.439
Членови
35.185
Огласи
2.803
Најнов член
drekavac
На врв Дно