• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

A1 (поранешно VIP)

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
515
392
Погледнете го атачментот 113986
Сакаш да кажеш дека за тие цифри ти даваат 5Г на почек :ROFLMAO:, сѐ додека АЕК не ти го одобри?! Згора на тоа те присилуваат да одиш на најскапите тарифи ако сакаш побрзо да добиеш 5Г.... Е тоа е таа модерна пљачка!
А тие па до кај се со усвојувањето?
 

CloudConnected

Gaining Experience
18 февруари 2016
59
56
Скопје
Дечки, да не отварам нова тема. Сакам да прашам, дали некој има проблем со плаќање А1 сметки онлајн? Се обидувам да платам интернет и кабловска но цело време ми дава грешка: "Неуспешно плаќање на фактурата. Проверете ги внесените податоци."
Со години сметките ги плаќам онлајн и досега немало никаков проблем. Се обидов да ги контактирам А1 преку Фејсбук, но ми одговара ботот Славчо. Се прашувам, во што ли е проблемот. Можеби е нешто до нив.
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
343
195
Дечки, да не отварам нова тема. Сакам да прашам, дали некој има проблем со плаќање А1 сметки онлајн? Се обидувам да платам интернет и кабловска но цело време ми дава грешка: "Неуспешно плаќање на фактурата. Проверете ги внесените податоци."
Со години сметките ги плаќам онлајн и досега немало никаков проблем. Се обидов да ги контактирам А1 преку Фејсбук, но ми одговара ботот Славчо. Се прашувам, во што ли е проблемот. Можеби е нешто до нив.
Pred 1h,plajkav preku mobilnata app, se pomina standardno...
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Се обидов да ги контактирам А1 преку Фејсбук, но ми одговара ботот Славчо.
Напиши му на Славчо „оператор“ и ќе те праша дали сакаш да те контактираат и после тоа ќе можеш да им пишеш на вистински луѓе.
Иначе ми правеше и мене проблем еднаш, ама се реши само од себе следниот ден.
 

CloudConnected

Gaining Experience
18 февруари 2016
59
56
Скопје
Напиши му на Славчо „оператор“ и ќе те праша дали сакаш да те контактираат и после тоа ќе можеш да им пишеш на вистински луѓе.
Иначе ми правеше и мене проблем еднаш, ама се реши само од себе следниот ден.
Фала, ќе пробам така.
Мислењето е автоматски споено:

Pred 1h,plajkav preku mobilnata app, se pomina standardno...
Ми одговорија на Фејсбук. Немало никаков проблем од нивна страна. Утре ќе пробам повторно. Ако не, во салон.
 
Последна промена:

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
392
384
Скопје
Да не си чепкал по трансакциските лимити за плаќање? Јас сум на стопанска банка и има опција во апликацијата да ограничуваш дали и до колку пари може да се троши од картичката
 

PeroLozac

Intern
11 јули 2018
76
48
Јас директно во мојата апликација од банката во делот за плаќање сметки ги плаќам сметките.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Во таа ситуација ти ја плаќаш провизијата бидејќи се уплаќа преку налог.
Колку е провизија? Баш сега сакав кредит на припејд број да уфрлам директно од ебанкинг апп.
 

PeroLozac

Intern
11 јули 2018
76
48
Во таа ситуација ти ја плаќаш провизијата бидејќи се уплаќа преку налог.
Не примеувам дека ми зема провизија. Колку ставам износ, толку има одлив од парични средства. Ај следен месец здравје ќе приметам, засега не сум приметил.
Иначе од нлб банка, преку телефон директно, таков ми е пакетот да можам од телефон да плаќам.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.675
3.503
Зависи која банка сте, порано сите немаа провизија за интерни налози затоа и операторите имаат сметки во сите банки. Сега некои од банките направија и интерните налози да се наплаќаат, знам последно КБ го смени тоа, ама еве сега гледам СТБ сеуште нема провизија.

Screenshot 2022-08-12 at 15.26.21.png Screenshot 2022-08-12 at 15.26.14.png
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.306
30.236
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Планираат ли овие некогаш да зголемат upload брзини?

До кога со 5 мизерни мегабита?
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.306
30.236
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4.873
5.621
Јас сум сеуште на 50/5 веќе 3,4 години сигурно. До душа бев на 50/3 па пред неполна година зголемија на 5. Во секој случај, мизерија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
7? Kako be taka selektivno? Na koj kako mu se saka? ili za site ili nikoj...
Ova na 100/5mbps paketot?
Да, на тој пакет. Јас директно не сум барал ништо, само зголемија онака.

Јас сум сеуште на 50/5 веќе 3,4 години сигурно. До душа бев на 50/3 па пред неполна година зголемија на 5. Во секој случај, мизерија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да, тогаш тие пакети ги направија до 5 а тие што беа 5 до 7. Пуштија душа малце.
 
6 ноември 2012
1.887
1.945
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Тураш оптика, ez fix.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.306
30.236
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Тураш оптика, ez fix.
Нема сегде. Јас барав нејќеа да ми стават. Башка ако си во повеќеспратна куќа со веќе поставена мрежна инфраструктура, кабли, рутер итн. не е баш едноставно све да преуредуваш. Така да не е изи фикс. Нај изи е да пуштат барем 10-15 Mbps upload, ама пошто е монопол и не ги заболе, ќе си трпиме.
 
6 ноември 2012
1.887
1.945
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Нема сегде. Јас барав нејќеа да ми стават. Башка ако си во повеќеспратна куќа со веќе поставена мрежна инфраструктура, кабли, рутер итн. не е баш едноставно све да преуредуваш. Така да не е изи фикс. Нај изи е да пуштат барем 10-15 Mbps upload, ама пошто е монопол и не ги заболе, ќе си трпиме.

Јави се во Неотел, 90% ќе ти средат оптика. До сега неколку пати што се селев, сегде ми средиле.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Јави се во Неотел, 90% ќе ти средат оптика. До сега неколку пати што се селев, сегде ми средиле.
Да ама врзан сум во Combo со 3 мобилни линии, 2 телевизори, Combo Box Go без претплата... Ако ставам Неотел ќе го раскинам комбото и ќе плаќам поскапо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.510
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно