• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 (поранешно VIP)

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,463
4,643
Мислам дека треба да можеш, отиди во салон разговарај сп некој агент кажи им што како, треба да ти завршат работа.

Sent from my Samsung S20 FE
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,815
9,242
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Во Скопје - Ѓ. Петров е катастрофа кабловската последниве неколку дена.
 

DAoliHVAR

Gaining Experience
18 јуни 2015
115
74
DAoliHVAR's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
samsung evo 120 gb, 1 tb HDD
PSU
corsair cx550m
RAM
8 gig
Video card
r9 270
Case
deepcool tesseract
OS
windows 10
Немам нет веќе 6 саати. Кај други исто?
Цело Скопје ли е вака?
Стварно нема смисла работава, секој дожд се дешава ова.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Им пишав мејл по вторпат, ќе видиме.
Jaви им се во корисничка и кажи дека сакаш да те поврзат со продажен агент, така најлесно ќе се разбереш.

Немам нет веќе 6 саати. Кај други исто?
Цело Скопје ли е вака?
Стварно нема смисла работава, секој дожд се дешава ова.
Зошто чекаш 6 саати? Ако снема нет прво рестартирај рутер, ако сеуште нема одма јавувај се, нема што да чекаш, тие затоа се тамо.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,890
1,412
Неготино
Jaви им се во корисничка и кажи дека сакаш да те поврзат со продажен агент, така најлесно ќе се разбереш.Зошто чекаш 6 саати? Ако снема нет прво рестартирај рутер, ако сеуште нема одма јавувај се, нема што да чекаш, тие затоа се тамо.
Со малце поарогантен мејл и факт дека сум преку 10 години кај нив, завршивме работа.
Порачаа S20 FE во Неготино па за ден два ќе одам да го земам.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
360
138
Имам прашање - простете ич не се разбирам.
Колку може да пуштат максимум donwload/upload преку коаксијален провајдериве?
Моментално јас имам 100/5.
 
18 септември 2020
76
49
Да ве известам сите дека од Август 2021 година во сите наплатни центри на А1, освен услуги кои што ги плаќате, ќе ви бидат наплатени и дополнителни 15 денари, ова го има напишано на фактура, вчера татко ми уплаќал и на неа има напишано. Нема да ви бидат наплатени 15 денари доколку сами упкаќате на оние кај што се ставаат пари и ви враќаат кусур т.е.самоплаќачи и онлајн.
20210708_183253.jpg 20210708_183253.jpg
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,631
3,008
Да ве известам сите дека од Август 2021 година во сите наплатни центри на А1, освен услуги кои што ги плаќате, ќе ви бидат наплатени и дополнителни 15 денари, ова го има напишано на фактура, вчера татко ми уплаќал и на неа има напишано. Нема да ви бидат наплатени 15 денари доколку сами упкаќате на оние кај што се ставаат пари и ви враќаат кусур т.е.самоплаќачи и онлајн.
Погледнете го атачментот 102366Погледнете го атачментот 102366
И така освен за склучување договор или ептен нешто морално, појма неам зашто би одел во салон.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,463
4,643
Последниве 2 месеци, мобилниот интернет на А1 е страшен дебакл. Претходно во било кој период од денот да мерам испод 80мБит не сум имал, на места сум вадел и 250+ мБит. Ова последниве 2 месеци е ептен загреови.
Screenshot_20210715-224105_Speedtest.jpg

Sent from my Samsung S20 FE
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
193
167
Ќе да ми стои ко да не си на 5G мрежа.
А да провериш да не е 3G?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,854
11,213
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Моментално кај мене:
1626422528602.png

Обично имам само 600kb/s аплоад. Ова изгледа како на сериозно оправање.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,463
4,643
Не е на 3Г,на 4г+ бев. Не знам зошто така наоѓа сервер.
Еве тест моментално, нешто подобра резултат.


Sent from my Samsung S20 FE
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Za da dobivate personalizirani ponudi podgotveni soglasno Vasite naviki, odnesuvanje i potrebi dadete soglasnost so START na 144600 ili STOP dokolku ne sakate.

Втор пат ми стига поракава, какви се овие глупости, што има да праќам stop кога не сум стартувал ништо.
Ова 144600 нивни број е или ме дупчи некој?
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,529
3,283
Истото јас почнав да го добивам кога се префрлив на при-пејд, неколку пати веќе стасува.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,815
9,242
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Za da dobivate personalizirani ponudi podgotveni soglasno Vasite naviki, odnesuvanje i potrebi dadete soglasnost so START na 144600 ili STOP dokolku ne sakate.

Втор пат ми стига поракава, какви се овие глупости, што има да праќам stop кога не сум стартувал ништо.
Ова 144600 нивни број е или ме дупчи некој?
И мене денес на втората картичка ми стигна ова од А1. Не одговарам ништо.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
И мене денес на втората картичка ми стигна ова од А1. Не одговарам ништо.
Одговори со едно STOP иначе утре-задутре пак ќе ти пратат. Јас одговорив и ми се заблагодарија :)

Vi blagodarime. Dokolku sakate da gi obrabotuvame Vasite podatoci, i da dobivate najnovi ponudi soglasno Vasite potrebi, odgovorete so tekst START na 144600.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,553
886
Па не е лош со 4G иако телефонов има подршка 5G


Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно