• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 (поранешно VIP)

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,509
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Можеби доцнам едно 4 месеца, но сега го видов ова. Дали би сакал да ми кажеш дали го користиш модулот на Conax и дали има некои недостатоци/предности?
Да, Conax CAM module како на сликава

300217b_Cam_Pro_Conax_8_services_card_Set_top_boxes_03.jpg
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
982
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
А1 Нео Л, има 50 мин мегународни разговори, само за на моб или и на фиксен важат?
 

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
54
80
Skopje
Јас суп презадоволен од blizoo живеам во припор, секогаш коректни и достапни 24-7 ако има некаков проблрем но 99.9 нема инаку за фиксен незнам не користам, иако имам бесплатно, плајкам околу 1200ден. со 3 ресивери за тв и брзина на интернет 3мб, имало некаков договор на споразум што незнаев ако поминеш некој лимит на данлодирање ти ја намалуваат брзината..
2021-04-07.png
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,790
9,211
Скопје
Јас суп презадоволен од blizoo живеам во припор, секогаш коректни и достапни 24-7 ако има некаков проблрем но 99.9 нема инаку за фиксен незнам не користам, иако имам бесплатно, плајкам околу 1200ден. со 3 ресивери за тв и брзина на интернет 3мб, имало некаков договор на споразум што незнаев ако поминеш некој лимит на данлодирање ти ја намалуваат брзината..
Погледнете го атачментот 100667
Човеку, 2021 сме а ти уште користиш uTorrent.
И, on top of that, не си гуглал и не си ги нашол неколкуте сетинзи за гасење на рекламите.
Боже Господе, види го интерфејсов каков КАНЦЕР Е.
 

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
54
80
Skopje
Човеку, 2021 сме а ти уште користиш uTorrent.
И, on top of that, не си гуглал и не си ги нашол неколкуте сетинзи за гасење на рекламите.
Боже Господе, види го интерфејсов каков КАНЦЕР Е.
абе друже зошто правиш предрасуди и ти да бидеш канцер да видиш како е, што е битно дал битторент вузле или други ,олдскул си е несто што не се менува така лесно, како винамп 2, што ми фајќаш сеирот што лошо имаш видено од мене иначе за рекламите си прав(y) ама до сега не сум ги приметил да ми бодат око,ама од сега ке размислам фала на сугестија.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,424
2,268
не се менува така лесно, како винамп 2
За шо к*р ги измислија стриминг сервисите ни ја незнам, многу подобро е да симињаш песни со YouTube-2-MP3 конвертер и да си пушташ се преку Winamp. Ама тоа е, луѓево се филмаат нешо демек напредно.

Иначе да, се сложувам, рекламите се речиси не приметни, воопшто не бодат очи. Башка некогаш ќе добиеш и по некоја корисна реклама, од оние како да си го зголемиш пенисот.
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
540
563
Јас суп презадоволен од blizoo живеам во припор, секогаш коректни и достапни 24-7 ако има некаков проблрем но 99.9 нема инаку за фиксен незнам не користам, иако имам бесплатно, плајкам околу 1200ден. со 3 ресивери за тв и брзина на интернет 3мб, имало некаков договор на споразум што незнаев ако поминеш некој лимит на данлодирање ти ја намалуваат брзината..
Погледнете го атачментот 100667
500гб има месечно, се собира и upload и download, затоа паузирај seed :)
@Avid @TheMarshal Не му љубоморете, човекот си ќари 6 месеци гага впн ;)
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
116
91
Овој пат заслужија да ги пофалам А1, вчера после 18 часот пријавив дефект со интернет т.е неработеше модем/рутерот и дојде еден дечко денес околу 12 часот го смени адаптерот и сега се е во ред.
Единствено протоколот на техничка подршка им е за мене смешен, се што ми рече да направам веќе имав направено, дури и дечкото се насмеа на моите одговори, ми вика морам да те прашам...
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
390
285
Овој пат заслужија да ги пофалам А1, вчера после 18 часот пријавив дефект со интернет т.е неработеше модем/рутерот и дојде еден дечко денес околу 12 часот го смени адаптерот и сега се е во ред.
Единствено протоколот на техничка подршка им е за мене смешен, се што ми рече да направам веќе имав направено, дури и дечкото се насмеа на моите одговори, ми вика морам да те прашам...
Е уште и за тоа да забушаваат и нека се обесат. Ти да видиш со мрежа да ти имаат проблем со преоптоваренсот и слично колку *не* се за пофалба.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,548
876
Можеби доцнам едно 4 месеца, но сега го видов ова. Дали би сакал да ми кажеш дали го користиш модулот на Conax и дали има некои недостатоци/предности?
Јас го користам таков Conax модул и маани и недостатоци има многу ,а предности нула

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,509
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Јас го користам таков Conax модул и маани и недостатоци има многу ,а предности нула

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
Има една голема предност (според мене), компактност. Нема екстра ресивери, боксови и слично. Директ кабел во телевизор.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,945
4,208
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Единствен недостаток е што немаш интерактивна телевизија. Бидејќи јас тоа воопшто не го користам и на двата телевизори одамна имам ставено модули. Нема дополнителен уред, нема дополнително даљинско и дополнителен кабел, си работи супер.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,548
876
Има една голема предност (според мене), компактност. Нема екстра ресивери, боксови и слично. Директ кабел во телевизор.
Е тоа да,но многу е бавен за вчитување кога ќе пуштиш ТВто, а се друго е тиње

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,509
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Е тоа да,но многу е бавен за вчитување кога ќе пуштиш ТВто, а се друго е тиње

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
Не сум приметил такво нешто. Претходно имав LG, сега користам Samsung, и слика добивам веднаш кога ќе го пуштам телевизорот.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,545
2,890
Е тоа да,но многу е бавен за вчитување кога ќе пуштиш ТВто, а се друго е тиње

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
Samsung 32ka, 5год стар, кај старите мои, добива слика од а после старт скринот на самсунг. Мењање канали исто брзо како на другиот што е на бокс врзан поради тоа видеотека, враќање ова она. Тој боксот барем 2 пати годишно нешто ики сам се ресетира, или заглавуе па морам да објаснувам телефонски како беше тоа да ресетираат, па да пребараат итн. Овој само еднаш мислам пред нова година го ресетирав, задаги најде сите нови канали (мењаа нешто пакет).
Така да мислам ти е до ТВ~то. И едина мана е што ги нема тие интерактивните работи.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,808
1,340
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Им пишав на А1 мејл дали ќе го имаат S20 FE во Август.
Ме интересира што одговор ќе добијам :D
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,808
1,340
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
18 септември 2020
47
32
Сакав да ви покажам дека а1 кај фиксниот интернет секаде има ставено 1ТВ освен кај безжичниот каде лимитот е помал за физички лица, а за деловни имаат пакети со безжичен интернет со лимит од 500GB и 1 ТВ. 1ТВ значи и кај кабловска, оптика и кај големопродажните услуги.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,808
1,340
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Дали има шанси на тиквиве глупави да им се напише нешто да овозможат да продолжам договор 4 месеци унапред место 3?
10 години сум кај нив, абе никакви поволости да се немало. Тој телефон што сакам да го зеам 100% ќе го нема во август, бар да ми даат у јули да го продолжам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,686
Мислења
855,705
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно