• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 (поранешно VIP)

Freaken

Баниран/a
6 декември 2017
51
57
Аууу крш над кршови! Треба да обновувам договор, моментално ми е 2800 денара 50/3, тв некој си пакет појма немам и четири броја 2м + 2с.

Одам во салон сега им барам без интернет, само тв М и 4 броја али 3с и 1м и се ова на фирма, нели фирма поголем попуст треба да има, не само што некако не видов попуст, туку и поскапо ми излегува 3000! ЛОЛ без интернет, а со интернет ми викаат поефтино 2900 WTF?!? Би требало по некоја логика 1000+ денара поефтино да е без интернет?

На веб страната нивна кога правам комбо, не може да се направи со 4 броеви и без интернет, али грубо што можев да направам моја пресметка за мене што ми треба излегува 2500 и кога би дале попуст на ова, плус на фирма договор нели би требало да дојде до 2000 или под тоа?
Уствари ова изгледа не влегува во тоа глупото таканаречено комбо, значи ја подобро индивидуално од што сакам да си земам?


Каква е ситуација кај Телеком, да се замарам таму да прашувам или полошо?
Истото ќе биде и во телеком и ќе искочи дури и поскапо. Мора да се земе и нет и телевизија и броеви за да можеш да искористиш некаков попуст.
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
357
435
Дома
Пробав, иста песна
толку му е снагата на техниколорот. Тие од таму викаат ако стига до 50 mbps ти си на коњ, кај некои едвај 30 стигало. и кај мене иста песна, на кабел 100, на wifi 50 max.
Вчера измерено на Technicolor-от со P10 Lite:
Screenshot_20210110-142424.jpg

ЕДИТ: веќе сум одговорил на ова, се извињавам. Ми остана во глава дека немав мерено во скоро време на овој пакет, а тогаш ми испратија измерени некои 40-50Mbps, па сакав да проверам да не има некој проблем, ама изгледа дека си работи уште.
 
Последна промена:

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
109
168
Dobro utro, dali znae nekoj vo shto e problemot ne mi gi zakachuva site na Downstream i Upstream channel? Imam internet ama krsh e... Screenshot_20210121-085011_Chrome.jpg
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,481
1,443
Drachevo
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,664
1,016
Очекувани резултати, се додека не се прошири оптиката на Телеком во повеќе места, така ќе биде пошто полесно е да се имплементира Досцисот во мали места.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,927
3,294
Очекувани резултати, се додека не се прошири оптиката на Телеком во повеќе места, така ќе биде пошто полесно е да се имплементира Досцисот во мали места.
Јас колку разбрав од текстот, податоците се за мобилен интернет. За „фиксен“ е само една реченица. Така што доксис/оптика нема врска.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,548
876
Хм хм за телеком и очекувано е такво нешто поради некои работни зафати на некои одредени места и како што кажа горниот член за мобилен и фиксен тоа има разлика инаку еве мојот на мобилен интернет на А1


Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
390
285
За фиксниот на Телеком (оптика ако е) може само вода да им носат другиве.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
386
288
Скоро бев кај едни пријатели во Драчево. Имаа толку мизерен интернет од Телеком ,што жал беше да се каже. 2-3 мбс
Sвоневме во конталт центар и после некое време дошле и нешто му ја појачале. И му рекле толку се можностите.

Катастрофа се Телеком на многу места
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
257
118
За фиксниот на Телеком (оптика ако е) може само вода да им носат другиве.
Ne pravime muabet za optika....zosto sporeduvate optika so docsis,lan,wiMax Lte itn... Optika i dr.tehnologija e nebo/zemja se znae deka optikata e nesporedliva....ne za dzabe so ostanatite kontinenti sme so optika povrzani....
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
188
157
Да не биде после и нивните цени на пакети да наликуваат на оние на телеком.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,548
876
Де бре спорт клуб ќе остранат и на нивно место Арена спорт

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,418
11,710
youtu.be
Арена наместо Спорт Клуб.
Ова е добра или лоша вест?

Arena Sport 1, Arena Sport 2, Arena Sport 3, Arena Sport 4, Arena Sport 5, Agro TV, Arena Fight, Toxic TV, Toxic Folk, Toxic Rap, Arena Sport 1 HD, Arena Sport 2 HD, Arena Sport 3 HD, Arena Sport 4 HD, Arena Sport 5 HD, Balkan Trip и Arena E-sport
Agro TV и Toxic Folk, то цецооо. :)
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,418
11,710
youtu.be
Уплаќаш спортска во оложувалница и дигаш адреналин на Live утакмица/и пред TV. :)

п.с. Нема којзнае колку врска но имат допирни точки. ;)
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,418
11,710
youtu.be
Дури најавиле дека и ќе се плаќа потоа надокнадно.
Нема да се доплаќа, тие што имат во пакет спорт клуб ќе можат и понатаму за истите пари да следат арени.

Нема врска со кладилници.
Се доизразив погоре во врска со кладилниците. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,686
Мислења
855,706
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно