• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 (поранешно VIP)

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,584
Скопје
Што е бре ова ноќна тарифа неограничен интернет?
1606913568516.png

Сакате да ми кажете дека, со ова јас можам на пример да си направам хотспот на лаптоп и да си симнувам у овие 6 саати што сакам без да се рачуна никаде?
 

Benny

Баниран/a
17 ноември 2020
33
8
Skopje
Во принцип технологијата е зрела и стабилна. Е сеа тоа не значи дека нема да се појават проблеми кај некого. Многу зависи од тоа во која област (населба/град) се анализира интернетот/телефонијата. Секаде каде што имаат нова инсталација, се си е ОК. Проблем е што Blizoo се појави со аквизиција на Cable Tel и уште еден мал куп локални кабловски оператори па има треба(ше) огромен напор да го средат тој хаос со различна/дотраена инфраструктура. Затоа и ти кажав, некаде е подобро а некаде сеуште има проблеми.
Најдобро ќе ти биде да си побараш искуство на некој во твоето блиско опкружување како би бил сигурен дека станува збор за исти услови. Се друго е дезинформација и false news (позитивни или негативни, сеисто)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Сакате да ми кажете дека, со ова јас можам на пример да си направам хотспот на лаптоп и да си симнувам у овие 6 саати што сакам без да се рачуна никаде?
Да.
Исто како што беше она "Трета смена" или "Ноќна смена" или како и да беше пред некое лето. А имаше и VIP Spirit тарифа ама таа беше ограничена само за оние од 18-26 години. Стар концепт ново име.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,584
Скопје
Да.
Исто како што беше она "Трета смена" или "Ноќна смена" или како и да беше пред некое лето. А имаше и VIP Spirit тарифа ама таа беше ограничена само за оние од 18-26 години. Стар концепт ново име.
Дај кажи им и на Телеком да воведат вакво нешто.
Inb4 да не се бунам со 5-6 терабајти месечно додека а1 има 500gb :D
 

Andrejrulz

Gaining Experience
14 октомври 2014
83
80
Како го добивате подарокот?
Ја отворам апликацијава ама никако не ми дава ништо...
Едит: повторно логирање го реши проблемот. 20 гб во 30 дена
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,357
4,843
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Како го добивате подарокот?
Ја отворам апликацијава ама никако не ми дава ништо...
Едит: повторно логирање го реши проблемот. 20 гб во 30 дена
Ако не ти дава Update, избриши ја и наново инсталирај.
 

Andrejrulz

Gaining Experience
14 октомври 2014
83
80
Имав направено update вчера.. затоа ме чудеше дека ништо не ми излегуваше.
Ама пишав update на постот горе, logout -> login ја среди работата
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
10 гиги ми дадоа мене. Сиромаштија е.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,465
1,025
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Што е бре ова ноќна тарифа неограничен интернет?
Погледнете го атачментот 94256

Сакате да ми кажете дека, со ова јас можам на пример да си направам хотспот на лаптоп и да си симнувам у овие 6 саати што сакам без да се рачуна никаде?
и тука е лимитот 500гб нема тоа неограничено им еб.м тоа коштаплерите, ја така се преебав кај се потрошија тие 500гб плус ми се потроши тој 15гб интернет што ми беше хаха
 

goceiva

Intern
25 октомври 2009
48
14
Пред малку ми падна 15ГБ за 30 дена ама сега гладам на страната на А1 пишува валидност до 20ти :confused:

1606929655331.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно