• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

A1 (поранешно VIP)

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,202
4,401
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

greenline

Intern
19 мај 2012
115
27
Дечки ја имам оптика од А1 арно ама аплоудот не е симетричен со даунлоудот.
Има ли некој да каже дали и кај него е вака?
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
323
236
Дечки ја имам оптика од А1 арно ама аплоудот не е симетричен со даунлоудот.
Има ли некој да каже дали и кај него е вака?
Која локација оптика? На прсти им се бројат местата мислам каде што имаат оптичка мрежа.
 

greenline

Intern
19 мај 2012
115
27
Треба да бидат симетрични по договор?
Да, треба. Инаку не постои ваков пакет 50/12. Треба 50/50. Телевизијата ми оди преку модем, па ваљда 3 мегабити од даунлоуд користи она. А аплоудот?
Која локација оптика? На прсти им се бројат местата мислам каде што имаат оптичка мрежа.
Во Маџари сум, друже. Бандерата ми е у двор. Копаа лани за кабли.
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
323
236
Да, треба. Инаку не постои ваков пакет 50/12. Треба 50/50. Телевизијата ми оди преку модем, па ваљда 3 мегабити од даунлоуд користи она. А аплоудот?

Во Маџари сум, друже. Бандерата ми е у двор. Копаа лани за кабли.
Ништо барај ги. Ако и на оптика го е*ат со аплоудот нек се фрлат.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,489
3,541
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Сигурно нешто технички е неисправно, треба да дојде екипа да провери.
 

greenline

Intern
19 мај 2012
115
27
Ако ти е стално такво мерењето тогаш почни да им досадуваш во кол центар.
Ништо барај ги. Ако и на оптика го е*ат со аплоудот нек се фрлат.
Стално ми беше такво мерењето и прееска им пишав на т. поддршка на нивниот сајт и не знам што се деси.
Ама сега е

Ова е уствари 100/100, а мојот пакет е 50/50. До кога ќе биде вака не знам. Ќе видиме. :) Инаку фала;)

Сигурно нешто технички е неисправно, треба да дојде екипа да провери.
Можно е. Ама релативно нов корисник сум. Пола година.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,232
901
Неврленд
Стално ми беше такво мерењето и прееска им пишав на т. поддршка на нивниот сајт и не знам што се деси.
Ама сега е

Ова е уствари 100/100, а мојот пакет е 50/50. До кога ќе биде вака не знам. Ќе видиме. :) Инаку фала;)
Па ваљда да ти надокнадат за аплоудо ;)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,489
3,541
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Колку вкупно ајфони даваат? Еден? :ROFLMAO:

Мене интернет од 10GB кој треба да го истрошам во рок од 7 дена, дека сум припејд ме сечат јако.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Мене ми дадоа 20гб за мобилен, и 50гб за ComboBox.
 

Ivicakmk

Gaining Experience
20 јуни 2008
130
64
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL17
Video card
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Corsair Gaming H2100 Wireless Dolby® 7.1 Gaming Headset
Monitor
BenQ BL3201PT
OS
Winows 10 Pro
10 GB :(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,376
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно