А1 Оптика

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
92
58
Не најдов никаде кај нив на сајтот информации и цени/пакети за оптика, па ги прашав на мејл.
Чисто ме интересираше цената, ќе чекам да видам што ќе понуди Мултимедиа со оптика, кажаа ќе приклучуваат до секој дом.

...доколку постои техничка можност за оптички интернет истиот може да биде со тарифниот модел A1 Net L + ТV М со неограничен интернет и брзина до 100/100 Mbps, A1 Xplore TV интерактивна телевизија до 60 канали + избор на 2 дополнителни ТВ-пакети бесплатно А1 Видеотека, бесплатно 2 ТВ-приклучоци Бесплатна фиксна линија со месечна претплата 1499 денари.
Можеби некого го интересираат цените.
За 950ден сега за сега имам кабелски 50/50мбит и 130канали. Некои канали од А1 ги нема кај нас. Речиси 500ден разлика во цената, со тоа што добивам оптика и дупла брзина и некои канали кои ги немам кај мојот оператор.
Споредено со телеком оптик старт, таму во старт е 1400ден и е со 600гб и тоа без ТВ,
кај а1 е 1тб како што знам. Примамлива понуда. (y)


A1 NEO L не е 100/5?
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
110
111
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Веројатно мислеле на цената за тој пакет. Во мејлот рекоа 100/100(претпоставувам 1тб) 60 канали + избор на 2 дополнителни ТВ-пакети бесплатно , 2телевизора, се заедно = 1500ден. Ги прашав за трет:
За трет телевизор дополнителен приклучок изнесува 99 денари, сите канали од претплатата ќе бидат достапни на сите ресивери. Инсталацијата е бесплатна, нема дополнителни трошоци.

Само за интернет, плаќам 450 ден, кабелски 50/50, овде за 1100ден оптика 100/100, телевизијата е најверојатно 400.
 
Последна промена:

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,222
4,592
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Цените за пакет со оптички интернет се исти со регуларните цени на нивниот сајт, само ако има техничка можност ти ставаат оптика.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
941
842
Веројатно мислеле на цената за тој пакет. Во мејлот рекоа 100/100(претпоставувам 1тб) 60 канали + избор на 2 дополнителни ТВ-пакети бесплатно , 2телевизора, се заедно = 1500ден. Ги прашав за трет:
За трет телевизор дополнителен приклучок изнесува 99 денари, сите канали од претплатата ќе бидат достапни на сите ресивери. Инсталацијата е бесплатна, нема дополнителни трошоци.

Само за интернет, плаќам 450 ден, кабелски 50/50, овде за 1100ден оптика 100/100, телевизијата е најверојатно 400.
дали ресивер ти нудат за трет/четврт телевизор, или некое комбо, бум, не знам како ги викаат.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
110
111
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
дали ресивер ти нудат за трет/четврт телевизор, или некое комбо, бум, не знам како ги викаат.
Толку успеав до сега да дознаам, ти даваат 3 рисивери и сите канали ќе се достапни на сите рисивери, само за третиот доплаќаш 100ден, за се додатно ако прашуваш велат контактирај со продажен агент на чат и онлајн можело да се склучи договор.
Битна ми беше цената да знам што да бирам. (y)
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
941
842
Толку успеав до сега да дознаам, ти даваат 3 рисивери и сите канали ќе се достапни на сите рисивери, само за третиот доплаќаш 100ден, за се додатно ако прашуваш велат контактирај со продажен агент на чат и онлајн можело да се склучи договор.
Битна ми беше цената да знам што да бирам. (y)
и ја сега се интересирам за оваа тарифа, користам комбо 100/5, и како што ми рекоа даваат два бокса за iptv, а за другите два се некој бум приклучок кој е со помалку канали. Истотака и нема 7 дена враќање ТВ како со Каон ресиверот.

Sent from my Mi using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,022
Мислења
870,378
Членови
30,358
Најнов член
Xccxx
На врв Дно