• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

А1 Оптика

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1,164
578
Скопје
Пишете искуства ме интересира како е стабилноста имаат 100/100 и 50/50
локација маџари влечеа кабли неделава демек оптика стајле :mario::mario::mario:
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
587
376
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Пишете искуства ме интересира како е стабилноста имаат 100/100 и 50/50
локација маџари влечеа кабли неделава демек оптика стајле :mario::mario::mario:
На кое место во маџари си ? Ако си во линија со новата населба Хиподром 2 , има оптика во тој реон.
 

godovic

Intern
5 септември 2007
31
1
Како е оптиката од А1, има некој да се фали - жали?
Инфраструктура, ако немаат своја користат на Телеком исто како што работи и Неотел.
 

Westelce

Intern
21 април 2020
9
16
Како е оптиката од А1, има некој да се фали - жали?
Инфраструктура, ако немаат своја користат на Телеком исто како што работи и Неотел.
Eве кој новости ги прочитав на нет

Дополнително, А1 Телеком гради сопствена оптичка мрежа и постепено ќе ги воведува пакетите A1 Net Optic Neo S со симетрична брзина од 50Mbps за 999 денари, како и пакетот A1 Net Optic Neo M со симетрична брзина од 100Mbps за 1.199 денари месечно.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Eве кој новости ги прочитав на нет

Дополнително, А1 Телеком гради сопствена оптичка мрежа и постепено ќе ги воведува пакетите A1 Net Optic Neo S со симетрична брзина од 50Mbps за 999 денари, како и пакетот A1 Net Optic Neo M со симетрична брзина од 100Mbps за 1.199 денари месечно.
Со додаток од 300 денари за јавна адреса... вреди да се напомене.
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
899
743
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
А лимит ќе има?
Eве кој новости ги прочитав на нет

Дополнително, А1 Телеком гради сопствена оптичка мрежа и постепено ќе ги воведува пакетите A1 Net Optic Neo S со симетрична брзина од 50Mbps за 999 денари, како и пакетот A1 Net Optic Neo M со симетрична брзина од 100Mbps за 1.199 денари месечно.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,417
2,259
Кога ке го прочитам делот неограничено ми се темни, кој е маил на аек да им пишам знае некој?
Не е за АЕК проблемов. Повеќе би рекол дека е за агенција за заштита на правата на купувачите. Бидејќи е неетички маркетинг.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,384
11,711
youtu.be
Ќе биде неограничен ама со ситни букви ќе пишува политика на фер користење бла бла ...
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
371
313
Колку е лимитот на кабелскиот интернет од А1 сега 400ГБ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно