Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

A1 Интернет Пакет

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
356
341
www.youtube.com
Zdravo decki, planiram da se prefrlam na a1 internet i televizija so kako kombo so aparatce so paket od 500gb mesecno i brzina 50/5 pa me interesira dokolku nekoj go koristi internetot i televizijata na a1 kako e zadovolen
Fala odnapred
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.666
1.396
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
A1 Xplore TV е океј, ја тестирав 1 месец. Инсталираш апликација на кој било андроид уред (сертифициран од гугл) и то е то. А нетот ти е кабловски или? Спомна 500гб..да не е комбо бокс?
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
356
341
www.youtube.com
A1 Xplore TV е океј, ја тестирав 1 месец. Инсталираш апликација на кој било андроид уред (сертифициран од гугл) и то е то. А нетот ти е кабловски или? Спомна 500гб..да не е комбо бокс?
комбо бокс е не е кабловски ни оптички..
 
18 септември 2020
513
402
Македонија
Zdravo decki, planiram da se prefrlam na a1 internet i televizija so kako kombo so aparatce so paket od 500gb mesecno i brzina 50/5 pa me interesira dokolku nekoj go koristi internetot i televizijata na a1 kako e zadovolen
Fala odnapred
Ако кај тебе има добра покриеност, без проблем ќе имаш 50/2 Mbps или како што ти рекле 50/5Mbps. Телевизијата доколку ја земиш директно во пакет е преку антена DVB T со 576p резолуција, HD канал е само МРТ 3 и тоа директно од предавателот на МРТ, а други HD канали нема. Можеш Cl Modul да земеш место редивер. Xplore TV можеш да активираш преку Мојот А1 апликацијата со регистрација на комбо бокс можеш да ја избереш, ама уредите што ги инсталираш се е твое.
Јас сум задоволен според потребите, имам 20/1Mbpѕ, подржува и поголема брзина секако, ама доволен ни е сосема интернетот.
Имаш сега по ново 3 дена рок доколку не си задоволен да го раскиниш договорот.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.666
1.396
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Ако кај тебе има добра покриеност, без проблем ќе имаш 50/2 Mbps или како што ти рекле 50/5Mbps. Телевизијата доколку ја земиш директно во пакет е преку антена DVB T со 576p резолуција, HD канал е само МРТ 3 и тоа директно од предавателот на МРТ, а други HD канали нема. Можеш Cl Modul да земеш место редивер. Xplore TV можеш да активираш преку Мојот А1 апликацијата со регистрација на комбо бокс можеш да ја избереш, ама уредите што ги инсталираш се е твое.
Јас сум задоволен според потребите, имам 20/1Mbpѕ, подржува и поголема брзина секако, ама доволен ни е сосема интернетот.
Имаш сега по ново 3 дена рок доколку не си задоволен да го раскиниш договорот.
Телевизијата преку антена е ок ако не пребира човек (ја користам преку 10 години) со КАМ модул без ресивер што е попрактично.
Брее покварена работа од 10 дена на 3 дена за проба...од што се многу задоволни луѓево ова хахаха. За 3 дена тешко да се истестира саглам линијата
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
356
341
www.youtube.com
Ако кај тебе има добра покриеност, без проблем ќе имаш 50/2 Mbps или како што ти рекле 50/5Mbps. Телевизијата доколку ја земиш директно во пакет е преку антена DVB T со 576p резолуција, HD канал е само МРТ 3 и тоа директно од предавателот на МРТ, а други HD канали нема. Можеш Cl Modul да земеш место редивер. Xplore TV можеш да активираш преку Мојот А1 апликацијата со регистрација на комбо бокс можеш да ја избереш, ама уредите што ги инсталираш се е твое.
Јас сум задоволен според потребите, имам 20/1Mbpѕ, подржува и поголема брзина секако, ама доволен ни е сосема интернетот.
Имаш сега по ново 3 дена рок доколку не си задоволен да го раскиниш договорот.
фала на инфо само ме интересира како се поврзува со ТВ ми рече со лан кабел а апаратче за тв дали даваат?
 
18 септември 2020
513
402
Македонија
фала на инфо само ме интересира како се поврзува со ТВ ми рече со лан кабел а апаратче за тв дали даваат?
Ако е кабловска, сега по ново не даваат ресивери, туку директно се поврзува кабел на Смарт ТВ и се инсталира апликација.
За преку комбо бокс имаш телевизија преку антена.
 

acko123-4

Intern
19 декември 2021
49
46
Јас не бев задоволен од комбо бокс со собната антена цело време имаше пречки и прекин на сликата
 
  • Тажно
Реакции: thrw

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно