1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 combo bez dogovor

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Addonexus, 6 Јануари 2020.

 1. Addonexus

  Addonexus
  Intern

  3
  0
  30 ноември 2018
  Zdravo. Me interesira nekoj kakvo iskustsvo ima so A1 domasen internet, televizija, a i signal na mobilen internet. Sakam da go zemam paketot bez dogovor so 130 kanali, 50/3mb internet, i mobilna linija so 20GB internet, bez obvrzuvacki dogovor za 1550 den mesecno
  Pa kakvi se iskustvata vo posledno vreme vo odnos na signalot i 4g na mobilniot internet, i stabilnosta na domasniot internet (dali ima cesti prekini ili drugi problemi kako vo minatoto). Pokonkretno prasuvam za vo Prilep.
  Inaku koristam od Telekom, no mnogu slaba brzina, a cenite za 45% povisoki, i za da dobijam pogolema brzina, moram nov dogovor na 2 godini. edinstveno zosto seusete sum na telekom e stabilnosta i dobrata tehnicka poddrska, a se drugo e katastrofa
   
 2. Addonexus

  Addonexus
  Intern

  3
  0
  30 ноември 2018
  Inaku vo mojot reon nema opcija za opticki internet, a od telekom ne garantiraat ni za VDSL dali ke mozat da obezbedad 30/5mb kako sto im e ponudata vo magenta
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако не се лажам по закон можеш да земеш тест проба.
   
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,438
  1,013
  8 Декември 2009
  Може да проба и 1 месец, секако е без договор.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Баш на тоа и мислев, не е битно кој оператор.
   
 6. Alekso1980

  Alekso1980
  Intern

  2
  1
  23 Декември 2019
  Машко
  Јас се префрлив сега од Магента М по 10 год на А1 и можам да кажам дека за парите се добри,интернет дома ми е од 25 до 30 мб/с а беше на телеком околу 7-10 мб/с на мобилен се исти или нешто побрзи А1 а тв ми е С и така не гледам нешто тв посебно.Но разлика во цена е драстична во корист на А1
   
  На Kazaam му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Addonexus

  Addonexus
  Intern

  3
  0
  30 ноември 2018
  telekom davaat 15 dena test period, A1 bez dogovor, znaci test period kolku sto sakas. glavnoto prasanje mi e, iskustva vo odnost na stabilnost na A1 internetot, i doma i na mobilen. brzinata mnogu ne mi menuva dali e 30 ili 50, povazno mi e da znam deka ke imam pristap do internet bez prekini. telekom vo odnos na toa se dobri, moze da se sluci ednas mesecno da nema nekolku minuti, ili 1-2 casa vo 3 meseci. kakva e momentalnata situacija so A1 dokolku nekoj ima informacii ili licni iskustva?
   
Слични теми
 1. sostius

  Проценка Mavic Pro Fly More Combo

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,241
 2. SiPy`
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,249
 3. enes.s1
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  701
 4. gorgekara
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  449
 5. JunkieMKD

  Проценка Combo - MB/CPU/RAM

  Одговори:
  9
  Прегледи:
  615
Вчитување...

Сподели

Вчитување...