• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

9600GT во СК

Статус
Затворена за нови мислења.

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Значи стварно немам намера да рекламирам некого, мегутоа дечките (слободно поправете ме ако грешам) први ја донесоа тука GeForce 9600GT пред неколку недели. Иако работат официјално од 2006 имаат голем прогрес и многу придонесоа во нивната работа. Се работи за Revolution компјутери и еве линк до графичката тука:bravo::bravo:
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Не се они први. Мебиус се први, пошто Револушн од таму зема делови :)
Инаку цената е солена. Превисока цена ставиле. Јас ја имам за 25% пониско од тоа.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Не се они први. Мебиус се први, пошто Револушн од таму зема делови :)
Инаку цената е солена. Превисока цена ставиле. Јас ја имам за 25% пониско од тоа.

Хехе, ти имаш дилерски цени до мебиус, тука не правиме муабет. Иначе да они први ја донесоа!
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
e ova e niska cena za dobar kvalitet. bravo za momcite od revolusn samo dali ja imaat ATi radeon HD 3870 X2 toa mene me zanima.
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
947
969
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
M

Mr.Alien

Гостин
Ај, да се навратиме на темата.
За мене лично, 9600 GT е разочарување, како и 9800 GTX. Не можам да се оттргнам од впечатокот дека овие две се facelift на 8800 (GT/GTS). Очекував многу повеќе, како што досега се случуваше со секоја нова серија. Не знам...
А и цената е малку скапа. Прогуглајте, впрочем, па оценете и самите.....
 
C

Crash_Bandicoot

Гостин
^ Pa da, moze da se reche deka se facelift, ama poarno e vaka, bar ke se oborat nekoi ceni, a i tie shto vishe imaat 8800 serija graficka - ke bidat podolgo u tek. Ako moze da se najde 9600 GT za 25 posto pomala cena od 9000 denari, i ne e bash skapo za toa shto go nudi.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Не верувам дека ќе се најде за цена 25% пониска, познавајќи ја политиката на нашиве фирми.
Тоа што ме изнервира на сајтот на REVOLUTION е тапа гаранцијата - само година дена! Мислам, пробуваат да прават будали од народот, мислат дека сите се овци, или пак самите се такви?
Три години е гаранција. Бог да чува!
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Не верувам дека ќе се најде за цена 25% пониска, познавајќи ја политиката на нашиве фирми.
Тоа што ме изнервира на сајтот на REVOLUTION е тапа гаранцијата - само година дена! Мислам, пробуваат да прават будали од народот, мислат дека сите се овци, или пак самите се такви?
Три години е гаранција. Бог да чува!

Типот не ја апдејтирал цената, или грешно ја напишал, или пробува да заколи некого пошто ја нема графичкава во другите фирми.
25% е пониска дилерската моја.
Малопродажната цена на истата графичка во фирмата од каде ја зема е под 10 000 денари. Најверојатно станува за грешка во цената на сајтот.

Околу гаранцијата... толкава гаранција има АXLE кај нас, исто како и Inno3D. По 2 години имаат Аsus и Palit, а по 3 MSI и Gigabyte.


386ка, пријави ме во УЈП :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
da e greshka na sajtot, ne e greshka.. kojznae kolku pati samiot sopstvenik ja ima poglednato stranata i nikako da zabelezhi deka ima greshka i toa bash vo cenata? i kako i da e, postoi sigurno i nekoj pred vas shto ja ima videno istata grafichka i nekoj shto ne se razbira od cenite, pa verojatno ima prashano za nea, shto grafichka e, kakva e, dali mozhebi kje ima popust :D
Naveduvam samo primeri..
Neveruvam nikoj da ne zabelezhi deka ima staveno pogreshna cena.. Jas eden post kje napisham na nekoj forum, i 3pati kje go preprochitam dali ima smisla, dali imam nekade pechatna greshka shto e zborot, a ne toj napravil originalna strana, prodava produkti od nad 10 000 denari, i da ne proveri dali ima greshka ili ne..ednostavno nema smisla.
A za toa, ako saka na nekoj da go izlazhe i da mu ja prodade grafichkata na nekoj koj vrska nema kako odat cenive, po mnogu pogolema cena od realnata, toa sepak nekako pologichki mi izlgleda :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
И ASUS има три години гаранција. Секако, и ма лефтарски фирми кои ја даваат не само со две, туку и со една година гаранција. Gainward, Sapphire, EVGA...сите имаат по три години гаранција.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Типот не ја апдејтирал цената, или грешно ја напишал, или пробува да заколи некого пошто ја нема графичкава во другите фирми.
25% е пониска дилерската моја.
Малопродажната цена на истата графичка во фирмата од каде ја зема е под 10 000 денари. Најверојатно станува за грешка во цената на сајтот.

Околу гаранцијата... толкава гаранција има АXLE кај нас, исто како и Inno3D. По 2 години имаат Аsus и Palit, а по 3 MSI и Gigabyte.


386ка, пријави ме во УЈП :)

Хаха не те пријавуем не се секирај... Само прашував де!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.458
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно