• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

90% од мејловите кои се праќат се спам

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Компанијата Barracuda Networks, која се бави со сигурноста на интернет, ги објави резултатите од истражувањето на преку милијарда е-мајлови од стран на 50,000 корисници. Како што наведоа оваа година спамерите масовно почнале да користат лажни идентитети, а продолжиле и да ги користат закачувањата(attachments), најчесто во PDF формат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,190
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно