• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

9.11, дело на Ѓаволот???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
По грешка налетав на овие слики на нет:
1) Fold a NEW $20 bill in half...


2) Fold again, taking care to fold it exactly as below


3) Fold the other end, exactly as before


4) This shows the Pentagon on fire. Now, simply turn it over...


What a coincidence! A simple geometric fold creates a catastrophic premonition printed on all $20 bills!!!
COINCIDENCE? YOU DECIDE
As if that wasn't enough .. now look at this!
Е ај ова сега да ми го објасните?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Од толку многу чад, нормално е да излезат и вакви фигури.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
многу е јасно и дека американците го исценирале сето тоа само колку да имаат повод за војна

и сликите се монтажа наравно
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Ja sum 100% siguren deka ako zememe da gi vitkame nasite pari ke izlezat nekoi grcki iminja i faci na niv :LOL:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Photoshop, gi pravat samo za da imaat pogolema prodazba na vesnicite i pogolema gledanost na programata CNN se e za marketing
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Од толку многу чад, нормално е да излезат и вакви фигури.
:bravo:
Со малку фантазија и Фотошоп од чадот може да се направат најразлични слики. Во чадот може и ангели да се нацртаат, не само ѓавол. Така да....
За сликиве и целата оваа теорија..... No coment. :))
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Свашта :glavaodzd:
Немојте да верувате во се што ќе видите или слушнете...
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ova Photoshopov stvarno bil super,zakon sliki se praat u nego izglea.:LOL::LOL:duri i gavolot se pojavil da im cestita na lugeto sto izmislile nesto zversko kako Photoshop.:bravo::LOL::LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
:ha:Weird...
Ако е реално, незнам, ама ако е монтажа, тогаш е многу добра.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,178
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно