1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

8Gb DDR3L еден слот

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од dipetar, 23 Март 2020.

 1. dipetar

  dipetar
  Intern

  128
  48
  1 Мај 2019
  Каде можам да најдам рам 8GB DDR3L еден слот?
  Буквално ваква ми треба.
  На места ми даваа замени, но лаптопот вика ddr3l only.
  Сугестии, предлози нешто?
  Фала
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,606
  7,649
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 3. dipetar

  dipetar
  Intern

  128
  48
  1 Мај 2019
 4. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Neksio побарај, мислам дека имаа на лагер
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dipetar

  dipetar
  Intern

  128
  48
  1 Мај 2019
  Утре ќе ѕвонам, сајтот гледам празен е.
   
 6. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Пиши и на фб ке ти вратат
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,606
  7,649
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во дирекција се јави? По шифра кажи им Шифра: 13913
  Ретко (скоро никад) лагерот не им е грешка затоа што по сериски број иде, ако излезе надвор автоматски Х веб страната покажува.
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dipetar

  dipetar
  Intern

  128
  48
  1 Мај 2019
  Ќе пробам денес пак

  Вршат сега достава со вирусот/кризата?
   
  Изменето од модератор: 24 Март 2020
 9. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Мислам дека да , контактирај ги ќе се договорите.
   
 10. dipetar

  dipetar
  Intern

  128
  48
  1 Мај 2019
  Зедов од кај нив, ми донесоа дома.
  Многу сум задоволен.
  Фала ти многу.
   
  ARMac, Astro и на Arabian им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...