Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

8700k 2080 Gaming X Trio 16Gb DDR4

Статус
Затворена за нови мислења.

imortel

Gaining Experience
18 февруари 2012
177
276
Скопје
imortel додаде нов оглас:

8700k 2080 Gaming X Trio 16Gb DDR4 - Проценка

Една проценка за следнава конфигурација која е користена стриктно за гејминг со помината гаранција на сите делови (освен можеби на SSDто 860,ама не можам да ја најдам):

CPU - i7 8700k
GPU - 2080 MSI Gaming X Trio 8Gb
Cooler - Noctua NH-D15S
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair
WD HDD Caviar Black 1TB
SSD - Kingston SV200 240Gb
1TB Samsung SSD 860Evo
PSU - Cooler Master Vanguard 850W 80+Gold
Case - Cooler Master H500P Mesh (Black)
MOBO - ASUS Prime Z370 - A

По проценката оди на продажба, значи...

Видете го целиот оглас...
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
315
386
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
Ни проценка ни бутур. Право се продаде.
Не ќе да е лошо да пишеш Шо цена го шитна?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно