1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

8 пински конектор

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од DaVoRkNe, 25 Јануари 2020.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
  Здраво дечки,потребен ми е 8 пински конектор,за додаток за графичка,ја имам на моето напојување 6 пински приклучок,ама новата графичка има 8 пински приклучок.Ако знаете каде можам да земам препорачајте ми.Фала

  Поточно за ова се работи.

  tapatalk_1579992203132.jpeg
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  951
  1,124
  9 Јуни 2015
  Машко
  некако ми нема ефект ова. повторно наместо 75W да поминуваат низ 6те пинови/кабли ќе поминуваат 150W (грубо). си пробал да ги ставиш 6те пинови во графичка да видиш дали ќе функционира?
   

Сподели

Вчитување...