1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

775 матична и core2quad, 2gb ddr2 ram и gpu, графичка.

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Blahah, 6 Мај 2020.

 1. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  115
  63
  13 Јануари 2018
  добар ден дечки, се надевам дека сите сте супер :/.

  Сакам да надоградам компјутер на другарче па ми треба
  775 плоча ddr2
  core2quad било кој
  2gb ddr2
  графичка неам смислено модел ама нешто као gtx 650. Не мора стриктно таа али нешто такво.

  евентуално подобра опција би било ddr3 775 матична што ќе ја ставам кај мене па оваа што ја имам да ја дадам.

  фала однапред понуди или во коментар или во приватна порака.
   
  На David Stojanovski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,098
  3,243
  2 Септември 2012
  Машко
  Еве ти нова џилитка плус со гаранција. o_O
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  115
  63
  13 Јануари 2018
  3000 ако давам ќе му ставам нешо по модерно .
   
  На igor_igor и zipi123 им се допаѓа ова.
 4. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  115
  63
  13 Јануари 2018
  Матична и рам се купени.

  Ве молам дадете понуди за:

  - Core2quad
  - Графичка карта околу 1000/1500 денари. Приоритет е цена.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,322
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  C2q q6600 =800 denari
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  115
  63
  13 Јануари 2018
  може клуч.
  не сум видел дека си вратил ја нарачував од струга
   

Сподели

Вчитување...