• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

7 чекори до бесплатни SMS пораки

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
 1. Оди на peekamo.com
 2. Кликни на "SIGN UP NOW"
 3. Одбери земја (Македонија :p), Оператор, Внеси број + податоци
 4. Штиклирај го "I agree to the terms and agreements of Peekamo.com", и ако се си пополнил ќе те однесе на друга страна, ако не ќе ти прикаже ерор.
 5. Сега кликни на "VERIFY MY PHONE"
 6. Овде ти е потребен твојот мобилен. Земи го и испрати порака со содржина "peek join" на прикажаниот број.
 7. За кратко време старната ќе ја прими поратака и ќе те однесе на друга страна.
Сега можеш да праќаш пораки. Кликни на "send SMS" во горниот лев ќош. Сега, кликни на "Click here to add a recipient", внеси го бројот во +3897XXXXXXX формат, и причекај да ти се појави бројот под полето каде што сега го внесе. Кликни на него, и додаден е. Сега десно пиши ја пораката и праќај. Стигнува за околу 30 секунди.
За лимит незнам, но мене не ме има ограничено до сега.

НАПОМЕНА: Не работи кон броеви на VIP.
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
zasto bea banirani?-sopstvenikot e zitel na nasiot juzen sosed
samo kako mu bese imato alex mislam (ako e toj)
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
^^ Па изгледа и таму му го нашле крајот т.е. направиле нешто за да не ограничат.
Ништо чудно од нив.
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
3jam.com е исто сајт за праќање бесплатни пораки кој сеуште работи
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Јас го користам peekamo подолго време и супер работи пораките стигнуваат само не функционира за Вип корисниците
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Do pred nekolku nedeli, mozebi i eden mesec, dobro si funkcionirase www.3jam.com no sega veke nemoze da se praka besplatno...:S
Ke probam na peekamo.com :)

poz..

Користи додека можеш, и ова когаш тогаш ќе го зафркнат.

BTW стварно имам фобиа од оставање на мојот пост пејд број на некоја ваква страна што нудат телефонски услуги.
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Користи додека можеш, и ова когаш тогаш ќе го зафркнат.

BTW стварно имам фобиа од оставање на мојот пост пејд број на некоја ваква страна што нудат телефонски услуги.

Veke ne funkcionira... :)
Sto znam neam nekoja fobija... mozda ne sum bil zafknat.. :D
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Veke ne funkcionira... :)
Sto znam neam nekoja fobija... mozda ne sum bil zafknat.. :D


Mislev na peekamo.com :D


не сум ни јас зафркнат, ама при помисла дека им даваш голема моќ на некој што незнаеш ни кој се ни каде се наоѓаат а притоа немаш ограничување :)
 

jovan

Intern
24 февруари 2008
20
1
abe jas pred edna nedela prativ poraka od wadja...stigna...
ne koristam kojznae kolku ali...
dosea sekogas stignuvaat
 

freelife

Intern
28 јануари 2008
7
0
Zdravo na site. Bas denes probav da se registriram na peekamo ama nekako ne mi uspea. Ne mi dava na koj broj da ispratam poraka za verifikacija pa ako moze nekoj da mi go kaze. Fala odnapred
 

freelife

Intern
28 јануари 2008
7
0
FuNKey ako moze malce podetlno da objasnis kako da stignam do tie 600 besplatni sms zatoa sto e na germanski a sum slab so toj jazik :) mislam ako sakas i ako mozes da mi objasnis. Fala odnapred za odgovorot
 

FuNKey

Intern
7 февруари 2008
15
0
FuNKey ako moze malce podetlno da objasnis kako da stignam do tie 600 besplatni sms zatoa sto e na germanski a sum slab so toj jazik :) mislam ako sakas i ako mozes da mi objasnis. Fala odnapred za odgovorot

:chudenje: userrot i passwordot ke ti gi pratam nekoj den....( ne e free rabotava, no so iskustvo go pravime free)
Sakam tuka da potvrdis deka sum ti zavrsil rabota ....
ps: imate admini za vakvi sitnici....:rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно