• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

6 месеци F-Secure SAFE

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,563
1,216
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
F-Secure (за оние кои имаат слушнато) нудат 6 месечна претплата на нивниот софтвер за heise читателите. За оние кои им е потребна заштита може да ја искористат оваа промоција.
1630203294120.png

Инструкции:
1. Одете на линков F-Secure SAFE — Preisgekrönte Sicherheit im Internet | F-Secure и регистрирајте се на формата подолу со ваше Име, Презиме, е-пошта и лозинка и потоа кликнете на синото копче (слика).
2. На мејл ќе ви стигнат 2 мејлови, на едниот има линк за верификација (се е на германски). Кликнете го.
3. Ќе ви се отвори овој линк: My F-Secure притиснете на „плусот“ во средина, изберете оперативен систем и инсталацијата сама ќе се симне. (слика).
4. Инсталирајте и тоа е тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,085
Мислења
877,265
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно