Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

5600x + Asus B550 Tuf + 32GB ram + Asus GT 501 case

Статус
Затворена за нови мислења.

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.618
4.553
Писти Охту
spiritBreaker додаде нов оглас:

5600x + Asus B550 Tuf + 32GB ram + Asus GT 501 case - 21.500 ден.

се продаваат следниве компоненти:

1. Процесор: Amd Ryzen R5 5600X, фул пакување, гаранција истечена, 6000 ден
2. РАМ: Kingston HyperX Predator 2x16GB @3600Mhz CL17, модел: HX436C17PB3A/16 (2 стикови), фул пакување, гаранција уште околу 3 години, цена 4000 ден.
3. Матична: Asus Tuf B550-PLUS Gaming, фул пакување, гаранција истечена, 6000 ден
4. Куќиште: Asus GT501, стаклото без гребаници, трите ARGB вентилатори се расипаа, останат само 1х140mm вентилатор, контекторот за USB е скршен (крут...

Видете го целиот оглас...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.799
17.383
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
za case-to gi imas rasipanite kuleru (aRGB)?
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.618
4.553
Писти Охту
Знам, го имам истово. Па и твоево ако ти е успат накај ск да го земев..
Сегс за сега немам план за накај скопје, ако имаш некој шо иди накај Охрид да го земи, то би било супер
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
972
1.284
Скопје
Мене ми треба само процесорот, ако решиш да го делиш, или се најде екипа што им требаат другите делови само, пишете во темава.

Имам за замена и 3600 ако не му треба на некој 5600х.
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.618
4.553
Писти Охту
Деловите под 1,2 и 3 (процесорот, матичната и рамот) резервирани/продадени, за ден два ќе бидат кај членот, остануваат 4, 5 и 6 (куќиштето, полначот и донглето).

П. С. Полначот ќе ги полни и најновите ајфони!
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.618
4.553
Писти Охту
останати:

4. Куќиште: Asus GT501, стаклото без гребаници, трите ARGB вентилатори се расипаа, останат само 1х140mm вентилатор, контекторот за front USB е скршен (крут кабел и лоши отвори за front io придонесоа за кршење), нема гаранција, нема пакување, 4000 ден
5. Полнач: Аnker power port III mini, гаранција истечена, само полнач, поддржува 27w полнење за ајфони. 1000 ден
6. оригинално dongle: Apple lightning to 3.5mm, гаранција истечена, нема пакување, 500 ден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.496
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно