• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

50GB бесплатно место

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Adrive.com 50GB of Free Online Storage & Backup
Preview:
adrive.jpg


50GB Бесплатно место на интернет со индиректни линкови за симнување т.е. еве пример за како изгледа симнување фајл:

Линк:
http://www.adrive.com/public/5f5f777961fbbc55efe7935eae388e860d41b802746da0382a80703ac2fb725f.html

Фајловите се уплоадираат преку јава, и се во приоватниот фолдер се додека не ги штиклирате и одберете Share, потоа ќе се преместат во My Shared Files, а за да добиете линк за симнување за некој од нив, само идете десен клик и ќе го видите.
Адриве за во иднина планираат да го вградат нивниот систем во Windows и автоматски да прави бекап.

 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Јава како скрипта, има аплоад страница, ке видиш доле на копчето.

Dali mozes da mi kazes kolkav bandwitch davaat ?
Pred nekoe vreme spustav fajl od ADrive.com i brzinata bese 15 kb/sec nisto povejke..?
Е тоа незнам, али не верувам дека до толку споро ќе иде.

А аплоуд колкав треба да имам за да качам 50 гига? Ова стварно би завршило работа ако ап брзината ни ја изедначат со даун брзината. Вака ке праам бекап цел месец.
Овде имаш 50 гига простор, а аплоадот ти е брзината со која можеш да закачуваш фајлови. Значи ти можеш да закашиш и 50ГБ ама ќе иде мн споро.
 

pavlin

Intern
25 декември 2007
13
0
А аплоуд колкав треба да имам за да качам 50 гига? Ова стварно би завршило работа ако ап брзината ни ја изедначат со даун брзината. Вака ке праам бекап цел месец.

da be i site na mars da odime vednas...sakam da kazam deka super e akoe taka ama ne e??
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Jas sum zadovolen od "Adrive". Go koristam vekje 7-8 meseci i za mene e odlicen servis. Imam dosta raboti zakaceno a voedno si go koristam i so E-book koi gi zakacuvam a potoa od mojot blog pravam link kon nego. Ima opcija osven za privatni raboti za da simnuvas samo koga si logiran, moze da se napravi i share pa da se iskoristi za link, za simnuvanje na nekoja pogolema datoteka koja ja imas na blog ili WEB strana....
Vo sekoj slucaj korisno, ne e malku 50 GB a mozes koga ke go napolnis da si napravis nov. :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.457
Мислења
901.477
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно