1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

50 евра подарок?

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Gucci, 6 Јуни 2014.

 1. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  646
  5 Јули 2011
  Сурфајки по нетов наидов на ова. Too good to be true изглеа, што мислите?
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,710
  7 oктомври 2011
  kalfa
  и америчка виза даваат со ова и наследство во Брегот на слоновата коска.
   
  На artweb, xhktw, MasteR_#0 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,296
  6,389
  21 Јануари 2009
  WOT вели scam.
   
 4. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,004
  622
  3 Јули 2007
  Само што добивте бонус од 50$ реални пари за тргување!

  Пред да започнете да заработувате потребно е само да направите брза верификација. Испратете ни скенирани:

  1. Лична карта од двете страни или или пасош
  2. Сметка на Ваше име ( за струја, вода, телефон и тн. ) не постара од 6 месеци

  Скенираните документи испратете ги на email адреса [email protected] и веднаш после тоа ќе ви префрлиме 50$ реални пари на Вашата сметка за тргување.

  Наскоро ќе бидете контактирани од представникот на нашата поддршка на телефонскиот број што сте го навели при регистрацијата.
   
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,038
  2,566
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ќе ти дадат 50 евра но потоа за да ги извадиш ќе ти бараат да отвориш и затвориш мислам беа 50 а можеби и многу повеќе позиции :oh:. Многу веројатно ќе ги изгубиш сите твои вложени пари отварајќи и затворајќи 50 позиции. Плус имаше некој минимум за да ги повлечеш парите. Сето ова е направено само за да вложиш и да се навлечеш за да ти ги земат парите.
  Бегајте подалеку од Fxlider имаат многу висок swap, лопови со лиценца се!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,038
  2,566
  21 Јануари 2011
  Машко
  Да бе, ќе ги префрлат на сметката за тргување. Иди после извади ги и префрли ги на твоја сметка во банка за да ги потрошиш и после врати се и пофали се. Нека ти кажат колку е минимумот за повлекување. За swap само тие 50 долари ќе ти ги земат додека ти стигнеш да ги извадиш.
  Тој "претставникот" после има по цел ден да ти се јавува и да те замара да вложиш повеќе. Демек со 50 долари неможело пари да се направат. И така почнува шемата.
  Еве ви бонуси и од 2500 евра за клиенти кои вложуваат http://www.fxlider.com/promocije/ дајте им ги само вашите лични податоци и ќе ве контактираат :oh:
   
  Последна промена: 6 Јуни 2014
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,152
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Имаше еден ваков скам каде демек си заработил 50 долари и треба блабла бла но и кредитна или бебитна електронска картичка скенирана од двете страни ЛОЛ.Колку само наседнаа ејј.Им ги испразнаа картичките и кукаа па бараа правда во МВР лол.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,400
  6,508
  27 Март 2014
  Не наседнувајте на вакви глупости, и НИКАКО давање фотокопии од лични документи, пошо не се знае за што ги користат !
   
 9. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Пардон, се знае за што ги користат.
   
  Govinda, DrMTR, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,548
  12,810
  2 Август 2012
  Машко
  Јас пак налетав на ваква страна:
  (се е легално, се функционира, нема лага нема превара...)

  http://www.downloadmoreram.com/download.html
  Our website gives you the ability to 'download more RAM' at no cost!
  Untitled.png

  Ајмо жилете, камен за пете....
   
  Последна промена: 7 Јуни 2014
  На Oktar, tupacan, DrMTR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  И навистина функционира, имав 1 сега имам 2 Гб...... добро не баш 2 туку 1.99, изгледа 0,01 земаат провизија.
  Еве и слика untitled.JPG
  Флегма те частам пиво.....ако те сретнам на некоја свадба.
  Е сега се мислам дали да пробам уште еднаш!
  Дали ќе добијам 4 Гб, или пак може да ги изгубам и овие што ги добив??
  Што мислите?

  П.С. За вакви сериозни теми беше офтопикот
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Значи на интернет нема ништо бесплатно џабе или гага, а уште повеке некој да ти даде кеш пари.
  Дали верувате во Дедо Мраз???
  Тоа се вика АПП, ако помине помине. Кој наседне ке си го крка.
  Доколку сакате да пробате нешто од вакави понуди мој совет направете си привремена е-маил адреса и со неа регистрирај те се за проба, доколку треба да се инсталира нешто користете сандбокс итн или најдобро наравере си виртуелен ПЦ и од таму цепајте.

  BTW ако сака некој да ми помогне да извадиме $750000000000 заглавени во Либија. Давам 70% од сумата на добриот помагач.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...