• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5-ти број

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Читателите на It Sec може да го очекуваат петтиот број на е-списанието во текот на наредната недела.
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Како може да се учествува во списанието мислам дали е можно да пишувам некои статии од област на програмирање и заштита?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Идејата на е-списанието е да биде е-списание со квалитетна содржина но во исто време да биде во стилот "open source" каде секој ќе може да допринесе.

Сите оние кои мислат дека можат да допринесат со текстови (или на каков било друг можен начин) за е-списанието, тука сме.

Слободно потрудете се (за жал во животот првин мора да се потрудиме за некои работи) и напишете еден или неколку текста (нека бидат оргинални и од Ваше искуство - може да бидат и во стил на колумна и сл. Доколку го препишувате текстот од некаде, не мачете се воопшто.)

HyBRiD_HeLL, официјално те поканувам тебе, и сите други кои мислат дека можат да помогнат на IT SEC да напишете еден или повеќе текстови (Ваш избор - колумни, рецензии, дискусии и сл.) и да ги испратите на е-маил [email protected] и тимот позади проектот, со вклучени надворешни консултанти ќе одлучи што и како.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Идејата на е-списанието е да биде е-списание со квалитетна содржина но во исто време да биде во стилот "open source" каде секој ќе може да допринесе.

Сите оние кои мислат дека можат да допринесат со текстови (или на каков било друг можен начин) за е-списанието, тука сме.

Слободно потрудете се (за жал во животот првин мора да се потрудиме за некои работи) и напишете еден или неколку текста (нека бидат оргинални и од Ваше искуство - може да бидат и во стил на колумна и сл. Доколку го препишувате текстот од некаде, не мачете се воопшто.)

HyBRiD_HeLL, официјално те поканувам тебе, и сите други кои мислат дека можат да помогнат на IT SEC да напишете еден или повеќе текстови (Ваш избор - колумни, рецензии, дискусии и сл.) и да ги испратите на е-маил [email protected] и тимот позади проектот, со вклучени надворешни консултанти ќе одлучи што и како.
ја испратив на маил неколку работи за страницата каде што е за вируси... па кажете нешто во врска со што да побараме нешто низ интернет или ако веќе го знаеме тоа да кажаме :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Се бараат ОРГИНАЛНИ и КВАЛИТЕТНИ текстови. Користење на референци од Интернет нормално дека е дозволено, но не препишување од збор до збор - верувајте може лесно да се приметат такви статии.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Се бараат ОРГИНАЛНИ и КВАЛИТЕТНИ текстови. Користење на референци од Интернет нормално дека е дозволено, но не препишување од збор до збор - верувајте може лесно да се приметат такви статии.
не е од збор до збор... ако сакаш види... шо да ти кажам:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно