• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5 сајтови за реална заработка на интернет

shooter#1mk

Intern
19 мај 2011
64
3

Не е многу но добро е за почеток :) овие 40 $ ги заработив во рок од два дена со ептен малце работа. Се надевам дека ке се покачат :)
 

Orbis

Intern
15 август 2011
3
0
https://www.divatri.com/?ref=D60508

На оваа страна денес јас инвестирав $50 преку AlertPay на инвестицискиот план за 30% месечно.
Овој сајт е отворен отворен пред 2 денови т.е. 11.09.2011.
Се прашувате зошто инвестирав на овој сајт $50 и како е можно да исплаќаат 30% месечен профит?
- Епа овој сајт претставува Ponzi sheme (пирамидално штедење) и на инвеститорите им исплаќаат пари со депозитот на новите инвеститори .. и сајтот ќе престане да плаќа кога ќе нема нови инвеститори.. Јас го избрав овој сајт затоа што има високо ниво на безбедност т.е хостиран е на DDOS заштитен сервер и има 256 битна SSL заштита од VeriSign и има доста солиден дизајн и единствена скрипта - и сето тоа кажува дека основачот инвестирал многу пари што значи дека нема да биде брза измама. :bravo:
 

Goran123

Gaining Experience
25 јуни 2010
954
160

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,671
1,414
This Connection is Untrusted
You have asked Firefox to connect securely to www.divatri.com, but we can't confirm that your connection is secure.
Normally, when you try to connect securely, sites will present trusted identification to prove that you are going to the right place. However, this site's identity can't be verified.
Chrome си тера без проблем.
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
343
How the fuck заработвите толку брзо на fiverr?
Јас нудам единствено што знам некои услуги околу веб дизајн и иако сметам дека се исплатливи, имам малку купувачи бидејќи конкуренцијата е голема.
Ок сваќам дека треба иновативност, но како по ѓаволите се пробивате за луѓето да ве заприметат брзо?
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
How the fuck заработвите толку брзо на fiverr?
Јас нудам единствено што знам некои услуги околу веб дизајн и иако сметам дека се исплатливи, имам малку купувачи бидејќи конкуренцијата е голема.
Ок сваќам дека треба иновативност, но како по ѓаволите се пробивате за луѓето да ве заприметат брзо?
Same thing?
It's just unbelieving!
 

shooter#1mk

Intern
19 мај 2011
64
3
прво да ви кажам дека на fiverr реално добро се заработува. Значи можете комотно минималната плата што е кај нас у мк да ја вадите со 30 мин работа дневно (јас реално дневно вложувам 2 мин,бидејки целата работа ми ја вршат скрипти).Истотака за 1 месец со минимални замарања на microworkers имам околу 30$.
Што се однесува до paypal, ја извадив бугарска дебитна картичка, од Бугарија.Така да доколку некој ваш близок има бугарско државјанство (словенско,италијанско,германско....),нека извади една картичка дебитна за вас (на негово име), си напрајте пејпал со таа картица и шибате.Уколико неможете да си го дозволите тај луксуз, земате правете paypal, држава ставате пример Словенија или Бугарија, и не го верифицирате.Парите ги префрлате на тој paypal.Од paypal ги ставате на microworkers, и од тамо ги пребацувате на moneybookers (кој го имате верификувано со ваша мк кредитна/дебитна).Со овој метод имате загуба од 7% при секоја трансакција :)
Друже на фивер може ли да се повлекуваат парите на неверифициран пејпал акаунт ????
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,488
1,118
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Ne sfakjam sto treba da uploudiras na sajtovive?
Ќе постираш на форум или на торент архиви кои ќе бидат заклучени и за да се отпакуваат ќе треба да симнат .txt фајл кој ќе ја има лозинката, е тој фајл ќе биде качен на Sharecash. Simple.
 

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Друже на фивер може ли да се повлекуваат парите на неверифициран пејпал акаунт ????
Да, можат да се повлечат на неверификуван, така да напрајте си македонски пејпал, ако дојде кај нас ке си го верификувате ако не никому ништо, пошто ако ставите друга држава, и коа ке дојде ред да го верификувате ке неможете да го затворите ако ви го лимитират или нешто слично.
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
883
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Може да се смени paypal на фивер. Прати порака до супорт дека ти го хакирале и дека мора да го смениш и готово :)
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
Еве и јас од Fiverr(првите парички, ај нека ни се множат):

Имам прашање за Fiverr.
Дали купувачите можат да нарачаат повеќе нарачки од еднаш или пак да нарачаат еден гиг, па уште еден, или пак додека не се заврши еднен, неможе друг?
 

shooter#1mk

Intern
19 мај 2011
64
3
Еве и јас од Fiverr(првите парички, ај нека ни се множат):

Имам прашање за Fiverr.
Дали купувачите можат да нарачаат повеќе нарачки од еднаш или пак да нарачаат еден гиг, па уште еден, или пак додека не се заврши еднен, неможе друг?
Ајде со срека :)
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
883
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,519
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно