• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5 сајтови за реална заработка на интернет

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
Дали ќе можам да ја верификувам картичката од Тутунска со земја Бугарија, односно да ја верификувам и потоа да нема активност на PayPal сметката, односно само да седи верификувана?
 

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Ok e cela rabota.No, mi imaa kazano deka dokolku podignes povece od 2500 dolari(znaci suma sumare sto znaci celokupnoto saldo na podignat kes iznesuva 2500 dolari) ti baraat verifikacija (edinstven maticen ili kako oni go vikaat, ime ,prezime itn) i moze da dojdes do situacija da gi zaglavis parite.
Prasanjeto mi e dali ova vazi i za prefrlanje na parite ili zamo za podignuvanje?
у тие работи толку не су уклопен, тоа треба да си прочиташ там шо како оде ,али мислам дека лимито е 500$ е дали годишно или месечно беше нз. Фактички коа минеш лимито ваљда или барат да го верификуваш или чекаш да почне нов интервал од година или месец нз как беше.
Иначе ја пробав со мк адреса да го верификувам, и пасош и лична карта и возачка дозвола им пратив, и ништо не биде, така да си вадив бугарска цц, сеа ми рекоа до среда ќе е готова, да си ја земам и ке пребацам кешот.
Инаку колко што разбрав од септенври у Србија почиња Paypal , така да шансите да ви заврше некој работа се поголеми :)
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,488
1,118
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
883
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Малце да ви дадам мотивација за Fiverr :)
 

tazeclence

Intern
4 јануари 2009
161
14
Малце не ми се допаѓа на Fiverr што, стои дека земаш 5 долари од кои 1 долар е за нив, значи земаш 4 долари, а кога ќе ги префрлиш на Paypal од тие 4 стануваат 3.92.
 

shooter#1mk

Intern
19 мај 2011
64
3
Pocnav da microwokers no ne mozam da rabotam imam malce raboti ponudeno i toa za poveketo treba da imas sajt/blog so PR 1,2,3 :) veke dva dena kako sum registriran. pa me interesira zosto tolku malce ponudi imam ? ajde ako znae nekoj neka mi objasni.
 

CofD

Intern
17 август 2010
259
24
Pocnav da microwokers no ne mozam da rabotam imam malce raboti ponudeno i toa za poveketo treba da imas sajt/blog so PR 1,2,3 :) veke dva dena kako sum registriran. pa me interesira zosto tolku malce ponudi imam ? ajde ako znae nekoj neka mi objasni.
Батали го тоа не го бива :)
Едит: Да не има некој одговорите од GraphicRiver авторскиот квиз 10 пати пробувам и цело време 2-3 неточни и тоа го читав срањето ама џабе :isplashen:
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
883
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Затоа што има многу работници а многу малце работи. Цел Бангладеш е таму. Порано се заработуваше доволно али сега многу ретко. :) Јас со fiverr си работам и доста добро сум платен :)
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
883
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10


Малку упдајте на темава :)
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
343
Што мислите за овие 4 страни ?

Има некој пробано нешто од ова или слично ?

1
2
3
4
Аман престанете со реферали и линкови до страни каде што бараат да платиш за да добиеш тренинг. И онака 99% се скам уште да заработуваат на нас.

дечки може профил линк од fiverr?
Исто така би било добро да споделите трикови и искуства.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,517
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно