1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

5 Лаптопи Core i3 и Core i5. Супер цени

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dinamit, 19 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  Се продаваат 5 лаптопи половни. Hp и Lenovo.

  1. Hp 250 G4 користени 2 години без гаранција (2 парчиња

  Intel Core i3 4005
  4GB DDR3
  500GB HDD
  DVD RW
  15.6 HD

  Цена 6000 денари

  2. Lenovo 320-15 работено 2часа и потоа стоени. Состојба нова.
  Лаптопите се уште под гаранција

  Intel Core i5 7200
  4GB DDR4
  1000GB HDD
  15.6 HD

  Цена 15.500 денари

  За земени 2 или повеќе парчиња попуст
  За оние кои земале порано исто така дополнителен попуст.
   
  На Janev, darencee, Diablo и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  1 продаден лаптоп хп 250г4 и 2 резервации за второто парче.

  2. Lenovo продадено 1 парче. 1 резервиран до вечер и 1 слободно парче
   
  Aleksanda, Diablo, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  На продажба постари лаптопи во одлична состојба. Бизнис и гејмер класа на лаптопи. Висок квалитет на изработка. Користени 1 година а потоа стоени.

  Сите лаптопи се со батерии околу 2-3 часа и лиценциран Windows.

  1. Dell Latitude bussines e4310

  Intel Core i5 M540 2.67 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 160 Gb
  Display 13,3" 1366x768
  Windows 7 Pro лиценца
  батерија 2-3 часа

  Екстра цена 6500 денари

  2. Dell Latitude bussines 6510(3 парчиња)

  Intel Core i5 M560 2.67 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 250 Gb
  Video Nvidia 1024 mb
  Display 15" 1600x900
  Dvd Rw
  Windows 7 Pro лиценца
  индикатор за потрошена батерија
  батерија 2-3 часа

  Екстра цена 6800 денари

  3. Dell Latitude bussines (2 парчиња)

  Intel Core i5 2530M 2.50 GHz
  ram 8GB DDR 3
  hdd 250 Gb
  Intel HD
  Display 15" HD
  Dvd Rw .
  Windows 7 64 PRO лиценца
  Батерија 2-3 часа

  Цена 8500 денари

  4. Dell Latitude bussines (3 парчиња)

  Intel Core i5 2530M 2.50 GHz
  ram 8GB DDR 3
  hdd 500 Gb
  Intel HD 4000
  Display 15" HD
  Dvd Rw
  Indikator za potrosena baterija.
  Батерија 6 cell
  Батерија 2-3 часа
  Windows 7 PRO лиценца

  Цена 9000 денари

  5. Dell XPS Ultrabook (1 парче)

  Intel Core i5 3317U 2.60 GHz
  ram 8GB DDR 3
  SSD Drive 256 GB
  Intel HD
  Display 13" 1920x1080
  Батерија 4cell
  Windows 8.1 лиценциран

  Екстра Цена 10000 денари

  6. Toshiba Qosmio x70 (1 парче)

  Intel Core i7 4720HQ 2.60 GHz
  ram 16GB DDR 3
  SSD 256GB
  AMD R9 M265X 4GB DDR5
  Display 17.3" FULL HD 1920x1080
  Батерија 3 часа

  Windows 8.1 лиценциран

  Екстра Цена 15.990 денари

  За земени 2 или повеќе парчиња попуст. За оние кои купиле порано исто така дополнителни попусти. Побрзајте си додека има. Прв дојден, прв услужен.
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
  На elrusius, Draynor, Aleksanda и уште 11 други им се допаѓа ова.
 5. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  263
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  Го Резервирам qosmio. Најитно. На курс сум. Те барам покасно да го земам
   
  На Futurelakimens и Dinamit им се допаѓа ова.
 6. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Што направи бе човече. :)
   
  darencee, Diablo и на Ile bocev им се допаѓа ова.
 7. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  263
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  Имав порано Qosmio. Еден од најдобрите лаптопи во тоа време. Брдо пари дадов за него.

  Носталгија ме фати, и одамна барав да купам пак. Бев подготвен и повеќе да платам ако е убав примерок. Не дека немам појак дома али друго е чувството кога се работи на Qosmio. Некако се е подредено како што треба.

  Инаку имаме 4 лаптопи дома. Овој ќе ми биде 5ти.Секој користи од нас. Ама ќе продадам некој од тие што ги имам. И така веќе едниот е со крш батерија.

  П.С лаптопов е лудница. Како да не е работен воопшто.
  Само една грепка ситна приметив. Фала уште еднаш многу.
   
  Последна промена: 25 Јануари 2020
  На Nikola G и Diablo им се допаѓа ова.
 8. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  68
  73
  18 Септември 2017
  Машко
  За 6000 првиот може ли?
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  Нов отпис на лаптопи. Сите лаптопи се одлично сочувани.

  1. Hp Probook (1 парче)

  Intel Core i5 M560 2.67 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 250 Gb
  Display 15" 1600x900
  Windows 7 Pro лиценца
  батерија10-15 minuti

  Цена 90 eвра

  2. Dell Latitude bussines e4310 (2 парчиња) 1 продаден 1 резервиран

  Intel Core i5 M540 2.67 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 160 Gb
  Display 14" HD
  Windows 7 Pro лиценца
  батерија 2-3 часа

  Екстра цена 105 eвра

  3. Dell Latitude bussines (2 парчиња) 1 резервиран 1 останат

  Intel Core i7 640M 2.80 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 500 Gb
  Intel HD 4000
  Display 15" 1600x900
  Dvd Rw
  touch display
  Батерија 2-3 часа
  Windows 7 PRO лиценциран

  Цена 145 евра- 9000 денари

  4. Dell Latitude bussines Е6430 (2 парчиња) продаденo

  Intel Core i5 3230M 2.60 GHz
  ram 4GB DDR 3
  hdd 500 Gb
  Intel HD 4000
  Display 14" HD
  Dvd Rw .
  Windows 7 64 PRO лиценца
  Батерија 2-3 часа

  Екстра Цена 9000 денари


  За оние што земале порано дополнително екстра попусти на секој лаптоп.
   
  Последна промена: 29 Февруари 2020
  На Ile bocev, Nikola G, darencee и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,529
  10,546
  23 oктомври 2012
  Машко
  Заинтересиран сум за 5, ама би сакал информација колку е стар и евентуално слика. Дали информацијава за батеријата е паушална или е проверена. Моделов е некаде околу 6 години стар, така да, би сакал малку повеке информации.
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  Нaбрзинa е пишaнo. Сите бaтерии се зaменети сo нoви oригинaл.

  Бaтеријaтa нa ленoвoтo е 9целл и држи нaјмaлку двoјнo пoвеќе oд пишaнoтo Oкoлу 6-9 чaсa сo Пoстoјaнo кoристење.
  Сегa ќе прoменaм пoгoре
   
  viktorce, Ile bocev и на Nikola G им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  Продадено се.
   
  bokim, viktorce и на Peceto им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...