• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка 5 комада DDR3 RAM

  • Ја почнал/а темата
  • #1

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
156
101
Дечки, ако може проценка за овие 5 плочки :D

Kingston / 1GB / DDR3 / 1333 / 1.5V | Вакви имам 2 исти

1G.png


Kingston / 2GB / DDR3 / 1333 / 1.5V

2g.png

Kingston / 4GB / DDR3 / 1600 | 1.65V | Вакви имам 2 исти

4g.png

Хвала :D
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
849
932
Дечки, ако може проценка за овие 5 плочки :D

Kingston / 1GB / DDR3 / 1333 / 1.5V | Вакви имам 2 исти

Погледнете го атачментот 95401


Kingston / 2GB / DDR3 / 1333 / 1.5V

Погледнете го атачментот 95402

Kingston / 4GB / DDR3 / 1600 | 1.65V | Вакви имам 2 исти

Погледнете го атачментот 95403

Хвала :D
Јас сум заинтересиран за последните две. Пиши цена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,780
Мислења
850,385
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно