1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено 4x1GB DDR3 1600 Mhz CL9 (Corsair и Patriot)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од prichina, 30 Септември 2016.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Сите модули се со капацитет 1GB, DDR3, 1600 Мhz... со HeatSink/HeatSpreader од врвен квалитет.

  Corsair Dominator 2x1GB ddr3 модули 1600 Mhz 8-8-8-24 1.65v (можат и на 1.5v да работат...ако го загрижува некој напонот)
  Patriot Viper Extreme series 2x1GB ddr3 1600 Mhz 9-9-9-24 1.65v (можат на 1.5v да работат..)


  [​IMG]
  [​IMG]
  1500 Денари, комплет. 400 денари парче
  076 461 881
   
  Последна промена: 30 Септември 2016
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Нова цена 1200 денари комплет, 076 461 881
   
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  heatsink-овите се од врвна изработка, да ве потсетам....таман се за dual channel конфиг....Некој да си ги залепи на веќе купените голи модули и да брка рекорди со латенции и фреквенции....или да избегне било какви грешки при долги сесии на компутации...
   
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  1000 ден.
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
 5. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  800 денари. (ако му требаат на некој за офис и мисли дека е скапо, ќе ја спуштиме, нека ми се јави на 076 461 881, ќе направиме цена што ти одговара, поздрав..)
  Imgur
  ramche.jpg
   
  Последна промена: 13 Февруари 2019
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...