1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

4G USB Modem

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од BorisSapphire, 11 Септември 2018.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  739
  527
  11 ноември 2015
  Машко
  Како што гласи насловот, ми треба 4G USB Modem за Mikrotik рутер. Сакам да ставам Vip картичка и да го користам како втор интернет на Микротик-от.
  Па ме интересира каков 4G USB Modem ми треба за нашата мрежа и ако може некој да предложи.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,284
  6,397
  27 Март 2014
  Првин провери кај нив на страната кои се тестирани/ препорачани модеми за користење, потоа појди во поход да бараш. ;)

  Manual:Peripherals - MikroTik Wiki
   
Слични теми
 1. shemko

  voip lan modem

  shemko, 3 Април 2009, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,392
 2. najdoski

  3g USB modem

  najdoski, 28 Јули 2009, Во форумот: Wi-Fi
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,848
 3. vlavot
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,447
 4. imperial
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  795
 5. Bozoo

  Проценка Trendnet modem

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  302
Вчитување...

Сподели

Вчитување...