Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

4G/LTE рутер рентам/купувам

Статус
Затворена за нови мислења.

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.931
4.432
marv додаде нов оглас:

4G/LTE рутер рентам/купувам - Проценка

Ми треба 4Г, ЛТЕ па ако има и 5Г, ВиФи рутер за месец дена, ќе се користи во Црна Гора за интернет на одмор. Најдобро да го позајмам, и нормално да надокнадам, ако не иде и би го купил, мада не знам дали пак би го користел.
Имам пробано со мобилен со хотспот, и со вакво уредче, некако пофлуидно ми идеше со рутерче него со еден телефон задолжен за хотспот башка грее.

Ако има некој понудете, ако не ќе се иде по продавнициве

Видете го целиот оглас...
 

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
971
1.006
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.931
4.432
А зошто воопшто користиш хотспот кога интернет преку usb е далеку подобра и постабилна опција?
Па најверојатно зошто немам УСБ ЛТЕ модем :). И тоа е решение ако има некои кои би работеле без да се уклучени у компјутер/лаптоп.
Во случај да мислеше на УСБ тетер опцијата да го врзам телефонот преку УСБ на лаптоп, онда не ми брка работа, пошто ми треба да делам на повеќе уреди а не само на еден.
Мислењето е автоматски споено:

Не сум баш по ФБ пазарење, а и пејџов изгледа се користи по потреба, а богами и за ценава ќе си идам на ново боље.
 
Последна промена:

The-spiki

Gaining Experience
26 април 2008
110
135
www.spiki.mk
The-spiki's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
Motherboard
MSI SLI X99S Krait Edition
Storage
Samsung Evo 850 250gb
PSU
Thermaltake Toughpower DPS G 850W
RAM
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
Video card
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
Case
NZXT H440 Razer
Mouse
SteelSeries Rival
Keyboard
SteelSeries Merc
Audio
SteelSeries Siberia v2
Monitor
LG 34UM67
OS
Slackware Linux
Овој уред можам да ти препорачам од искуство

Не можам да ти го дадам мојот, ми треба мене повремено... да беше (многу) пократко од месец дена можеби...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: marv

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
468
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
marv додаде нов оглас:

4G/LTE рутер рентам/купувам - ПроценкаВидете го целиот оглас...
мој совет тие секој пат бирај да е квалитетно да не ти грее дури и чипот на рутерот треба да се гледа.
Пример еве ти рутер со батерија.
MKD3,040.76 49%OFF | 4000mAh Battery 300Mpbs Network Modem 3G USB 4G Wifi Router With SIM Card Slot Portable CPE Wireless Mobile Wi-fi Hotspot B311B
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.931
4.432
мој совет тие секој пат бирај да е квалитетно да не ти грее дури и чипот на рутерот треба да се гледа.
Пример еве ти рутер со батерија.
MKD3,040.76 49%OFF | 4000mAh Battery 300Mpbs Network Modem 3G USB 4G Wifi Router With SIM Card Slot Portable CPE Wireless Mobile Wi-fi Hotspot B311B
Се ми е јасно, само побрзо јас ќе се вратам него од Али додека стигне. А за ценава од тука ќе земам со локална гаранција

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.674
Мислења
947.023
Членови
34.145
Огласи
2.014
Најнов член
Yadow
На врв Дно