• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка 4690k+Z97 проценка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
662
688
Од темава истите делови се, ќе ве молам за проценка.

Процесор - i5 4690k
Mатична - Gigabyte Z97X Gaming 3
RAM - Kingston DDR3 1600MHz 2x8GB Low Profile (мислам дека тој е рамот но за сигурно ќе проверам деновиве)

Понуди вон проценките слободно пуштете ми ги по ПП. Исто и ми одговара замена за нешто од тоа што барам за upgrade - coffeelake делови или DDR4 RAM.
Деловите би ги продавал комплет, евентуално можеби само рамот да го издвојам а плочата и процесорот не.
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
986
1,685
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
  • Ја почнал/а темата
  • #3

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
662
688
bump ајде уште некоја проценка па да ставам цена :).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,694
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно