1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

45$ за игра? WTF!

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од Fiasco, 24 Август 2008.

 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Sakav da kupam originalna PES2008 od USA, samo nekako cenive mi se nenormalni.
  Zar dava nekoj 45$ za igra be? :ua:
   
 2. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  А што те чуди тоа толку? Ти да не мислеше дека PES е 2-3 долари, оригинал :)
   
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  За луѓето што живеат во Америка, Австралија, подобрите европски земји.... не е проблем со нивниот стандард да издвојат пари за оригинал игри. Тоа е исто како ти овде што купуваш пиратски за 100 денари. Гледам по роднините што се Австралија, секогаш ги купуваат оригиналите. Што се за нив 40-50 долари. Тоа е сатница или 2 сати работа со најобична работа.
   
 4. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  WoW + prodolzenieto TBC e zaedno 1200 + 2100 = 3100 ~ 50 evra i zgora na toa 10 evra mesecno tarifa za igranje
  A ima mnogu mak koisto ja igraat.
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Ne rekov 2-3$ no mislev deka se okolu 10-20$
  So e mnogu, mnogu e.
   
 6. WolverineMKD

  WolverineMKD
  Intern

  51
  6
  13 Август 2008
  E toa e USA brat :D nema vante tante :D mn skapo e barav i jas a bas mee interesira so ke ti e orginal
   
 7. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Ne deka igram mnogu u posledno vreme...no od mal pleskam fudbal a otsekogas sum sakal da igram online...no se razbira ne mozev poradi toa sto igrite vo MK se piratski.
   
 8. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Земи тргај малку по малку пари на страна и ќе собереш доволно да ја земеш,можеби до тогаш цената ќе и падне малку
   
 9. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Pa da ispadne pes2009 sugurno ke padne cenata, bidejki momentalno pes2008 e seuste najnova na konami.
  Ke vidam...da padne barem do 25$, ke ja zemam.
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко
  Глупост ке биде да ја земеш pes2008 откако ке излезе pes2009, затоа што 2008ицата беше ужас, па во 2009ката ке ги имаат поправено сите грешки и багови. И не се циганчи, јас си купувам оригинал игри од југотон за 30-50 евра, едноставно толку коштаат, ако сакаш онлајн ке си платиш.
   
 11. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Јас пред некоја година ја земав од Југотон C&C Generals Deluxe Edition (ја содржи обичната и Zero Hour) за 800 денари. Едноставно ми беше понуда што не се пропушта. Убаво ви вика Sephiroth, не се стискајте до толку, башка ке можете и на интернет да си ги играте, и ке ви биде многу мерак да си ги гледате оргиналните цедиња како ви светкаат и слично (не се шалам).
   
 12. Ago

  Ago
  Intern

  257
  2
  10 Септември 2008
  taka e toa orginalite se skapi vo makedonija najskapite so sum gi videl se 3000 denari 50 evra
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  9,057
 2. petar.bt
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,555
 3. d_yor8
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,057
 4. extrime
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,000
 5. CyberMKD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,245
Вчитување...

Сподели

Вчитување...