1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

4 типа на гејмери/ки

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 19 Јуни 2012.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,802
  5,002
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 3. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  361
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
  Ги познавам лично.
   
 4. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  613
  342
  9 Февруари 2008
  Тие шо играат кантер и дота досадни деца, а? Епа фаќајте патот :D
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Викни ги на форумот! Од кај се?
   
 6. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  361
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
 7. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,397
  27 Јануари 2011
  Машко
  дај нека докажат која е четврта група на луѓе
   
 8. comedian

  comedian
  Gaining Experience

  118
  56
  23 Февруари 2012
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Се трудат али слаб им е речник, им фали она природното. Искрајно воопсто не се насмеав. МОжеби да ги кажуваше некој друг ќе беа поинтреесни.
   
  Gaston, ImTheDude, MasteR_#0 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,033
  3,176
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сериозен си...? Греф е ова... не што е несмешно!
   
  На Gaston и windows8 им се допаѓа ова.
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Мртов сериозен ;)
   
 12. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  да го читаш текстот, ќе биде поинтересно... поинтересен ми беше оној од позади, со капчето што се глупираше, одколку овој, тоа е јбг.
   
 13. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
   
 14. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  mnogu glup glas imaat. ko pubertetlii se xD
   
  На Fatal1ty_ и uwemi им се допаѓа ова.
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не им предвидувам слава.
   
 16. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Слава?

  Далеку се од слава..
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Ago
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  6,589
 2. sini6a
  Одговори:
  168
  Прегледи:
  25,669
Вчитување...

Сподели

Вчитување...